LETA
Ziņas
Šī informācija 24.02.2018. 10:23 ir izdrukāta no http://www.leta.lv/home/important/9D5497DF-3379-4D1A-849A-EE062F0127CB/

Lūdz sākt kriminālvajāšanu pret trim personām par vairāk nekā miljona eiro zaudējumu nodarīšanu valsts budžetam

Rīga, 9.febr., LETA. Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvalde Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētai prokuratūrai nosūtījusi kriminālvajāšanas sākšanai kriminālprocesu pret trim personām, kuru noziedzīgo darbību rezultātā valsts budžetam nodarīti zaudējumi vairāk nekā viena miljona eiro apmērā, aģentūru LETA informēja VID.

Veicot virkni izmeklēšanas un operatīvo darbību, kā arī sadarbojoties ar Igaunijas tiesībaizsardzības iestādēm, noskaidrots, ka personas, pret kurām lūgts sākt kriminālvajāšanu, organizēja fiktīvu darījumu ķēdes, radot priekšstatu, ka darījumi izmantoti saimnieciskās darbības nodrošināšanai, proti, cementa iegādei.

Noziedzīgo darbību īstenošanai izmantoti Latvijā reģistrēti uzņēmumi, kas it kā nodrošināja cementa iegādi uzņēmumam Latvijā. Patiesībā, saimnieciskās darbības nodrošināšana, cementa iegāde veikta no sadarbības partnera Igaunijā. Tādējādi minētais reāli strādājošais uzņēmums VID apzināti iesniedzis nepatiesas ziņas par veiktajiem darījumiem un uzrādījis fiktīvus darījumus un grāmatvedības dokumentus.

Noziedzīgo darbību rezultātā uzņēmums samazināja valsts budžetā maksājamā pievienotās vērtības nodokļa (PVN) apmēru un nelikumīgi ieguva tiesības veikt PVN priekšnodokļa atskaitīšanu par faktiski nenotikušiem darījumiem, tādējādi radot zaudējumus valsts budžetam 1 035 518,88 eiro apmērā.

Kriminālprocess sākts VID Finanšu policijas pārvaldē 2017.gadā pēc Krimināllikuma 218.panta otrās daļas.

Publicēta: 09.02.2018 11:34
 

© Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.