Ātrslidotājs Silovs Olimpiādē paliek tūlīt aiz pjedestāla 1500 metru distancē
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:

Phjončhana (Dienvidkoreja), 13.febr., LETA. Latvijas ātrslidotājs Haralds Silovs otrdien izcīnīja ceturto vietu Phjončhanas olimpisko spēļu 1500 metru distancē.

Līdz ar to Latvijas sportists sasniedza savas olimpiskās karjeras augstāko rezultātu un arī Latvijas sportistu labāko rezultātu šajā Olimpiādē līdz šim.

Silovs savā skrējienā finišēja pēc minūtes un 45,25 sekundēm, no goda pjedestāla atpaliekot par 0,32 sekundēm.

Silovs startēja vienā slidojumā ar Dienvidkorejas sportistu Minsoku Kimu, kurš izcīnīja bronzas medaļu.

Savukārt par čempionu tika kronēts Nīderlandes ātrslidotājs Kjelds Nuiss, turpinot šīs valsts dominanci Phjončhanas olimpisko spēļu sacensībās. Viņš 1500 metrus slidoja vienā minūtē un 44,01 sekundē. Sudraba godalga tika vēl vienam nīderlandiešu ātrslidotājam Patrikam Rostam, kurš bija par 0,85 sekundēm lēnāks nekā čempions. Abi nīderlandieši startēja atsevišķos slidojumos.

Šīs Silovam ir trešās olimpiskās spēles karjerā un viņš iepriekš izteicies, ka arī pēdējās. 2010.gadā latvietis kļuva par pirmo sportistu vēsturē, kurš vienās olimpiskajās spēlēs startējis gan šorttrekā, gan ātrslidošanā, bet pēc tam pievērsās tikai otrajam no šiem sporta veidiem.

Vankūveras olimpiskajās spēlēs Silovs guva desmito vietu šorttrekā 1500 metros un 14.vietu 1000 metros, kā arī 12.vietu ātrslidošanā 500 metros. Savukārt Sočos viņš kopumā startēja ļoti neveiksmīgi. Kaut tika gūta 14.vieta 1500 metros, 1000 metros latvietis ieņēma 24.vietu, bet 500 metros samierinājās ar 37.pozīciju.

Ģimenes apstākļu dēļ Silovs izlaida gandrīz visu pagājušo sezonu, bet šosezon uz ledus atgriezās ar augstiem rezultātiem un droši kvalificējās olimpiskajām spēlēm. Silovam veiksmīgākā ir masu starta distance, kas Phjončhanā debitēs olimpiskajā programmā.

Tikmēr Latvijas kamaniņu braucēja Ulla Zirne trešdien izcīnīja 12.vietu Phjončhanas olimpiskajās spēlēs, kamēr Elīza Cauce četru braucienu summā bija 16.pozīcijā.

Zirne pirmajā braucienā bija devītā, bet otrajā uzrādīja septīto ātrāko laiku, summā pēc pirmās dienas esot ļoti augstajā astotajā pozīcijā. Tomēr trešajā braucienā Zirne kļūdījās un atkrita uz 13.pozīciju kopvērtējumā. Savukārt ceturto braucienu atkal veica salīdzinoši tīri, kaut uzrādīja vien četrpadsmito rezultātu.

Cauce smagi kļūdījās pirmajā braucienā. Nākamajos divos braucienos viņa bija desmitā ātrākā un iekļuva divdesmitniekā, kvalificējoties ceturtajam braucienam. Kaut noslēdzošā trases veikšana atkal nebija tīra, latviete sasniedza piecpadsmitnieku. Vēl viena Latvijas braucēja Kendija Aparjode, kura pirmdien pirmajā braucienā krita, ceturto braucienu nespēja sasniegt un sacensības noslēdza 23.pozīcijā.

Par čempioni otrajās olimpiskajās spēlēs pēc kārtas kļuva vāciete Natālija Geizenbergere, kura četru braucienu summā 0,367 sekundēm apsteidza tautieti Dajanu Eitbergeri, savukārt 0,412 sekundes atpalika un bronzu saņēma kanādiete Aleksa Gouga.

Latvijas kalnu slēpotājs Kristaps Zvejnieks Phjončhanas olimpiskajās spēlēs ieņēma 26.vietu Alpu kombinācijas sacensībās, kas apvieno nobraucienu un slalomu, un atkārtoja Latvijas rekordu olimpiskajā kalnu slēpošanā.

"Vēl nevaru izdomāt, vai esmu apmierināts ar šodienas rezultātu. Ar nobraucienu esmu apmierināts. Protams, ja varētu vēl pussekundi nomest, vispār būtu ideāli. Tomēr slaloma brauciens nebija labākais," pēc sacensībām pauda Zvejnieks. "Viens no maniem mērķiem pirms Olimpiādes bija iekļūt labāko trīsdesmitniekā. Jā, kopumā esmu apmierināts, bet iekšēji nedaudz sēž, ka rezultāts rezultāts varēja būt vēl labāks. Tomēr tā ir ar sportistiem - kamēr neesi pirmais, vienmēr vari labāk."

Zvejnieks pēc nobrauciena ieņēma dalītu 51.vietu, kamēr slalomā sasniedza četrpadsmito ātrāko laiku un pacēlās līdz 26.vietai.

• Publicēta: 13.02.2018 14:50