Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Šoruden Baltijas jūras dokumentālo filmu forumam izveidota programma "Atmiņas par nākotni"
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:

  Šoruden Baltijas jūras dokumentālo filmu forumam izveidota programma "Atmiņas par nākotni"

  Rīga, 10.aug., LETA. Rīgā un Latvijas reģionu pilsētās no 5.septembra līdz 9.septembrim norisināsies 22.Nacionālā kino centra (NKC) rīkotais Baltijas jūras dokumentālo filmu forums, kura programmai dots nosaukums "Atmiņas par nākotni", aģentūru LETA informēja foruma pārstāve Ieva Lange.

  Foruma filmu skati 5.septembrī atklās Latvijas simtgades filma "Laika tilti", ko veidojuši režisore Kristīne Briede un Audrjus Stonis (Lietuva). Kinolente veltīta 60. līdz 70.gadu periodam kinovēsturē, ko dēvē par "Baltijas jauno vilni". 2016.gadā filmas projekts vēl tapšanas stadijā tika prezentēts foruma projektu tirgū. Pirms seansa skatītāji aicināti uz tikšanos ar režisori Briedi, scenārija līdzautori Ramuni Rakauskaiti un varoņiem - Baltijas poētiskā dokumentālā kino skolas režisoriem Ivaru Selecki un Marku Sosāru. Sarunu vadīs kino zinātniece Zane Balčus. No 6.septembra "Laika tilti" skatāma kinoteātros visā Latvijā.

  Plašāka saruna foruma laikā būs veltīta arī filmai "Kādas sēklas stāsts" (2016). Filma vēsta par sēklu daudzveidību, ļaujot skatītājiem sekot zemniekiem, zinātniekiem un veco šķirņu sēklu kolekcionāriem, kas iesaistās cīņā par pārtikas nākotni. Pēc seansa 6.septembrī kinoteātrī "K.Suns" sarunu ar ekspertiem par šo tēmu vadīs žurnāliste Sandra Kropa.

  Piektdien, 7.septembrī, uz tikšanos ar skatītājiem Rīgā ieradīsies filmas "Projekts - Vecmāmiņas!" (2017) režisors Bālints Rēvēss. Filmā viņš kopā ar diviem draugiem apņemas tuvāk iepazīt savas vecmāmiņas - vienam tā ir bijusī angļu spiedze, otram holokaustā izdzīvojusi ungāru komuniste, bet trešajam - nacistiskajā Vācijā uzaugusi dejotāja. Jaunieši kopā ar vecmāmiņām dodas netipiskā pagātnes apceļojumā un ar jaunu cilvēku perspektīvu atskatās uz viņu jaunības dienām.

  Vairākas programmas filmas sniedz vēstījumus caur ģimenes un radikalizācijas prizmu. Norvēģu režisora Hovara Bustnesa filma "Zelta rītausmas meitenes" (2017) sniegs ieskatu Grieķijas galēji labējās partijas "Zelta rītausma" aizkulisēs. Filma uzņemta par laiku, kad vairāki ietekmīgi partijas biedri ir apcietinājumā, vēlēšanu kampaņā aktīvi iesaistās viņu meitas, sievas un mātes. Savukārt filmā "Par tēviem un dēliem" (2017) godalgotais režisors Talals Derki ataino kādu Sīrijas radikālo islāmistu ģimeni, kurā, gatavojoties džihādam, un bērniem strauji jāatvadās no savas bērnības. Filma ieguvusi labākās dokumentālās filmas titulu "Sandensas" kinofestivālā (ASV).

  Par īpatnējā ceļojumu pa Krievijas Tālajiem Austrumiem, meklējot vēstures pēdas un reģiona mūsdienu portretu, vēstīs filma "Kolima. Pa kaulu ceļu" (2017). Filmas veidotāji no ostas pilsētas Magadanas, sauktas par "elles vārtiem", dodas līdz Jakutskai, pasaulē aukstākajai pilsētai, un pa ceļam sastopas ar vairākiem kolorītiem personāžiem. Krievijā uzņemts arī smalkais mākslas vingrotājas Margaritas Mamunas portrets "Par katru cenu" (2017), ar kuru programmā sevi pieteiks poļu režisore Marta Prusa. Filma atspoguļo jaunās sportistes iekšējo pasauli treniņu laikā, gatavojoties Olimpiskajām spēlēm.

  Nākotnes izaicinājumiem pievērsīsies arī filma "Tīrītāji" (2018), kurā piedalīties piekrituši daži slepenās interneta satura moderatoru industrijas darbinieki. Silīcija ielejas lielo uzņēmumu uzdevumā viņiem diendienā jāizvērtē tūkstošiem attēlu un video, kas raisa jautājumus par cenzūru mūsdienu pasaulē. Savukārt poētiskiem izteiksmes līdzekļiem veidoto filmu "Izsalkušo spoku sala" (2018) Lange aprakstīja kā tēlaini smalku un iejūtīgu stāstu par Austrālijai piederošo Ziemassvētku salu Indijas okeānā, kurā vareni dabas skati mijas ar jaunas psihoterapeites gaitām, strādājot ar salā izmitinātajiem patvēruma meklētājiem.

  Filmas tiks demonstrētas oriģinālvalodā ar subtitriem angļu valodā, nodrošinot tulkojumu arī latviski. Skolēniem, studentiem, pensionāriem un kinoprofesionāļiem, uzrādot apliecības, seansi būs pieejami bez maksas. Biļešu iepriekšpārdošana uz seansiem Rīgā portālā "bezrindas.lv" sāksies no 9.augusta, savukārt kinoteātra "K.Suns" kasē - no 20.augusta.

  Baltijas jūras dokumentālo filmu forumu NKC rīko sadarbībā ar starptautisko organizāciju "European Documentary Network", un to atbalsta programma "Radošā Eiropa Media", Kultūras ministrija un Rīgas dome.

  • Publicēta: 10.08.2018 12:47
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti