Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Pēc valdības veidošanas sarunu otrās dienas partijas joprojām nogaidošas; sarunas turpina pieci politiskie spēki
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:

  Pēc valdības veidošanas sarunu otrās dienas partijas joprojām nogaidošas; sarunas turpina pieci politiskie spēki

  Rīga, 10.okt., LETA. Pēc valdības veidošanas sarunu otrās dienas 13.Saeimā ievēlētās partijas joprojām ir nogaidošas.

  Politiskie spēki aizvien neatklāj potenciālās valdības sastāvu. Pašlaik sarunas turpina piecas partijas - Jaunā konservatīvā partija, partija "KPV LV", nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK, "Jaunā Vienotība", kā arī apvienība "Attīstībai/Par".

  JKP pirmo sarunu apli noturējusi ar visiem politiskajiem spēkiem, pasakot, ka ar Zaļo un zemnieku savienību (ZZS) nestrādās.

  Savukārt partija "KPV LV" turpina sarunas, rīt tiekoties ar VL-TB/LNNK. Lielāka skaidrība par iespējamo koalīcijas modeli varētu būt nedēļas beigās, jo JKP piektdien plāno atkārtoti runāt ar piecām minētajām partijām.

  Politiķu skatījumā JKP tiek vērtēti kā nopietnāki partneri no abām populārākajām centriskajām, centriski labējām jeb latviskā spārna partijām. Salīdzinoši JKP politiķis Jānis Bordāns tiek vērtēts kā reālāks premjera amata kandidāts, bet nav zināms, vai tam gatava piekrist "KPV LV".

  No atsevišķiem politiķiem arī izskan kritika par JKP neprasmīgumu sarunu vešanā un neskaidrībām. Tāpat tiek pausts pārsteigums, ka JKP par ZZS neņemšanu koalīcijā paziņojusi, pirms ir panākta vienošanās ar kādu citu partiju par kopīgu sadarbību valdības veidošanā.

  Kā ziņots, JKP jaunās valdības izveidē neplāno sadarboties ar ZZS. JKP līderis Bordāns pēc sarunas ar ZZS uzsvēra, ka viņa vadītājā valdībā ZZS nevarēs strādāt. Vienlaikus viņš piebilda, ka šāda valdība varētu tikt sekmīgi izveidota.

  Saskaņā ar provizoriskajiem rezultātiem "Saskaņa" nākamajā parlamentā ieguvusi 23 deputātu vietas, "KPV LV" un JKP - pa 16, "Attīstībai/Par" un VL-TB/LNNK - pa 13, ZZS - 11, bet "Jaunā Vienotība" - astoņas deputātu vietas.

  • Publicēta: 10.10.2018 20:06
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Saistītās tēmas

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti