Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Lielbritānijas valdība jūnija sākumā parlamentā varētu iesniegt breksita likumprojektu
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Ziņas

  Lielbritānijas valdība jūnija sākumā parlamentā varētu iesniegt breksita likumprojektu

  Londona, 15.maijs, LETA--AFP. Lielbritānijas valdība jūnija sākumā iesniegs parlamentā breksita likumprojektu, kas pieņemšanas gadījumā ļaus valstij izstāties no Eiropas Savienības (ES).

  Paziņojums par likumprojekta iesniegšanu izskanējis pēc premjerministres Terēzas Mejas un opozīcijā esošā leiboristu līdera Džeremija Korbina sarunām par to, kā rast rasto kompromisu breksita vienošanās apstiprināšanai parlamentā.

  Meja tikusies ar Korbinu, lai "skaidri parādītu mūsu apņemšanos noslēgt sarunas un nodrošinātu referenduma rezultātus par izstāšanos no ES", paziņoja valdības preses pārstāvis. "Tāpēc mēs 3.jūnija nedēļā iesniegsim Izstāšanās vienošanās likumu. [Meja vēlas] stabilu vairākumu parlamentā, kas garantēs Izstāšanās vienošanās likuma drošu pieņemšanu un ātru Lielbritānijas izstāšanos no ES."

  Pēdējās sešas nedēļas Mejas valdības ministri un viņu leiboristu kolēģi risina sarunas, kā parlaments varētu apstiprināt izstāšanās vienošanos.

  Valdības ministri norādījuši, ka izstāšanās vienošanās parlamentā ir "obligāti" jāapstiprina pirms deputātu vasaras brīvdienām, kas parasti sākas jūlija beigās.

  Gandrīz trīs gadus pēc referenduma, kurā 52% britu nobalsoja par valsts izstāšanos no Eiropas Savienības (ES), joprojām nav skaidrs, kad, kā un vai tas vispār notiks.

  Lielbritānijas parlaments trīs reizes noraidīja Mejas panākto vienošanos ar Briseli par izstāšanās nosacījumiem, un Meja galu galā piekrita pārējo ES dalībvalstu līderu piedāvājumu atlikt breksitu līdz, vēlākais, 31.oktobrim, lai novērstu haotisku Lielbritānijas izstāšanos no ES bez vienošanās jau 12.aprīlī.

  • Publicēta: 15.05.2019 09:45
  • LETA, AFP
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti