Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Pēc aizķeršanās Saeima tomēr turpina virzību uz Valsts prezidenta atklātu ievēlēšanu
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:

  Pēc aizķeršanās Saeima tomēr turpina virzību uz Valsts prezidenta atklātu ievēlēšanu

  Rīga, 13.sept., LETA. Saeimas Juridiskā komisija šodien izskatīšanai otrajā lasījumā atbalstīja grozījumus Satversmē, kas paredz Valsts prezidentu ievēlēt atklāti.

  Saeima iepriekš konceptuāli bija atbalstījusi grozījumus Satversmē, kas paredz Valsts prezidentu ievēlēt atklātā balsojumā. Grozījumus atbalstīja 82 deputāti.

  Parlamentam par šiem grozījumiem vēl būs jālemj otrajā un trešajā lasījumā.

  Kā ziņots, Satversmes grozījumu projektu, kas paredz ieviest Valsts prezidenta atklātu ievēlēšanu, Saeimas Juridiskā komisija centīsies virzīt pieņemšanai līdz parlamenta vēlēšanām, ja tiks saņemts atbalsts no parlamenta deputātiem, aģentūrai LETA iepriekš norādīja komisijas priekšsēdētājs Gaidis Bērziņš (VL-TB/LNNK).

  Pirmsvēlēšanu laikā varētu būt parādījusies lielāka iespēja valsts pamatlikumā noteikt, ka Valsts prezidents Saeimā tiek ievēlēts atklāti, pieļāva Bērziņš. 12.septembris gan iezīmēja iespējams grūtības likuma izmaiņas pieņemt, jo grozījumu izskatīšanai atbildīgajā komisijā trūka kvoruma, kas dažiem politiķiem ļāva izteikt pieņēmumus par apzinātu sabotāžu.

  Grozījumus Satversmē noteikt Valsts prezidenta atklātu ievēlēšanu Saeimā iesniedza Latvijas Reģionu apvienības pārstāvji. Atbalstu grozījumiem pauduši arī partiju "Saskaņa", "Vienotība" un nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK deputāti. Grozījumus atbalsta arī liela daļa ZZS frakcijas, kurai gan šajā jautājumā paredzēts brīvais balsojums.

  Lai veiktu izmaiņas Satversmē, Saeimas sēdē jābūt klāt vismaz divām trešdaļu deputātu un par grozījumiem jānobalso divām trešdaļām no klātesošajiem parlamentāriešiem.

  • Publicēta: 13.09.2018 13:32
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti