Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

"Cert.lv" ceturtajā ceturksnī reģistrējis 203 455 apdraudētas unikālās IP adreses
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:

  "Cert.lv" ceturtajā ceturksnī reģistrējis 203 455 apdraudētas unikālās IP adreses

  Rīga, 11.janv, LETA. Latvijā pērnā gada ceturtajā ceturksnī reģistrētas 203 455 unikālas IP adreses, kas bija pakļautas kādam kibertelpas apdraudējumam, kas ir par 9786 unikālajām IP adresēm vairāk nekā trešajā ceturksnī, liecina informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijas "Cert.lv" publicētā kibertelpas reģistrēto incidentu statistika.

  Apkopotie dati liecina, ka unikālajām IP adresēm visbiežāk reģistrētas konfigurācijas nepilnības - 131 394 gadījumi, tam seko citi reģistrētie gadījumi - 44 198, ļaundabīgais kods - 23 993, ielaušanās mēģinājumi - 2469, informācijas vākšana - 1119, bet vismazāk unikālajām IP adresēm reģistrēta pakalpojumu pieejamībai - 12 gadījumi.

  Savukārt visbiežāk ļaunatūras izplatībā reģistrēta "Botnet" ļaundabīgā koda grupa, kurai reģistrēja 17 025 gadījumus, bet 2143 bija "Conficker" un 2071 gadījums bija "Mirai" ļaundabīgā koda grupa.

  Kopējais reģistrētais IP adrešu skaits ceturtajā ceturksnī Latvijā bija 288 790, kas ir par 15 621 IP adresi mazāk nekā trešajā ceturksnī.

  Lai sniegtu pilnvērtīgāku Latvijas kibertelpas pārskatu un nodrošinātu datu starptautisku salīdzināmību, no 2017.gada 1.janvāra incidentu uzskaitei "Cert.lv" izmanto starptautiski lietotu incidentu taksonomiju. Statistikā visi reģistrētie un apstrādātie incidenti tiek uzskaitīti vienkopus, sadalot tos pa apdraudējumu veidiem, piemēram, ļaunatūra, ielaušanās, krāpšana, kā arī pa infekciju, piemēram, "Conficker", "Zeus", "Mirai", un ievainojamību, piemēram, "Opendns", "Openrdp" tipiem.

  "Cert.lv" ir Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūta struktūrvienība, kuras uzdevumi ir uzturēt vienotu elektroniskās informācijas telpā notiekošo darbību atainojumu, sniegt atbalstu informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanā vai koordinēt to novēršanu Latvijas IP adrešu apgabalos un ".lv" domēna vārdu zonā.

  • Publicēta: 11.01.2019 16:22
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti