Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

ĀM līdz šim apstiprināts 81 simtgades publiskās diplomātijas programmas projekts
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:

  ĀM līdz šim apstiprināts 81 simtgades publiskās diplomātijas programmas projekts

  Rīga, 13.janv., LETA. Ārlietu ministrijas (ĀM) simtgades publiskās diplomātijas programmā līdz 2.janvārim apstiprināts 81 projekts, liecina ĀM sniegtā informācija.

  Par tēmām, kas saistītas ar Latvijas vērtībām un vēsturi apstiprināti astoņi projekti, tajā skaitā izstādes Uzbekistānā, Itālijā, Grieķijā, Eiropas Padomē Strasbūrā, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā un Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā, kā arī konferences par vēsturi Francijā un Turcijā. Savukārt par tēmu "Ilgtspējīga Latvijas nākotne" apstiprināti 28 projekti, kuru skaitā ir konferences Baltijas valstu simtgades zīmē vairākās pasaules valstīs, Baltijas dienas Stokholmā, žurnālu speciālizlaidumi par Latviju Čehijā un Ēģiptē, kā arī atbalsts Latvijas dalībai Baltijas valstīm veltītos pasākumos Francijā, Itālijā, Beļģijā un Lielbritānijā.

  Lai atbalstītu Latvijas kino, apstiprināti astoņi projekti, tajā skaitā Latvijas kino dienas Sanktpēterburgā, Kijevā un Deli. Tāpat plānots atbalsts "Oskaram" virzītās Latvijas filmas "Melānijas hronika" atpazīstamības kampaņai ASV un Latvijas filmu un kino ekspertu dalībai festivālos Indijā, Beļģijā, Dānijā un Austrijā.

  Literatūra, zinātniskās publikācijas un pētījumi tiks atbalstīti ar sešiem projektiem, kuru vidū ir trīs Baltijas valstu vēstniecību Lielbritānijā organizēti atbalsta pasākumi Baltijas valstu dalībai "London Book Fair 2018" goda viesu statusā, kā arī atbalsts Latvijas dalībai grāmatu gadatirgū Boloņā. Ar 14 projektiem tiks atbalstīta arī mūzika, piemēram, atbalstot Latvijas mūziķu koncertu programmas Krievijā, Itālijā, Lietuvā, Nīderlandē, Kanādā, ASV un Somijā. Bet vizuālās mākslas un skatuves mākslas atbalstam apstiprināti 17 projekti.

  Savukārt pērn simtgades publiskās diplomātijas programmas ietvaros notikuši 68 pasākumi 25 valstīs, tajā skaitā astoņi projekti tēmā "Latvijas vērtības un vēstures stāsti", 25 projekti tēmā "Ilgtspējīga Latvijas nākotne", 12 projekti tēmā "Atbalsts Latvijas kino", desmit projekti tēmā "Literatūra, zinātniskas publikācijas, pētījumi", kā arī deviņi projekti tēmā "Atbalsts mūzikas projektiem" un četri projekti tēmā "Atbalsts vizuālās mākslas projektiem".

  Ministrijā norādīja, ka, tiecoties visefektīvāk izmantot pieejamos Latvijas resursus ārvalstīs, Simtgades starptautiskā programma tiks īstenota ar Latvijas vēstniecību, LIAA pārstāvniecību, kā arī goda konsulu tīkla un latviešu diasporas organizāciju starpniecību. ĀM skaidroja, ka simtgade ir lieliska iespēja piesaistīt ārvalstu partneru uzmanību Latvijas sasniegumiem un veicināt turpmāko sadarbību, vēlams konkrētos projektos, piemēram, ekonomikā, drošībā, kultūrā un izglītībā.

  ĀM uzsvēra, ka tuvākajā laikā gaidāmas Baltijas un Francijas valstu prezidentu dalību izstādes "Baltijas simbolisms" atvēršanā Parīzē Orsē muzejā aprīļa sākumā, Latvijas dalību Londonas Starptautiskajā grāmatu tirgū aprīlī, kurā Baltijas valstis būs īpašo viesu statusā, kā arī Baltijas mūzikas festivālu Berlīnē februārī, kas veltīts Baltijas valstu simtgades svinībām Vācijā. Arī šajā festivālā visas trīs Baltijas valstis būs goda viesu statusā.

  Kopumā ministrija šogad aptuveni 350 Latvijas valsts simtgades publiskās diplomātijas programmas projektos vismaz 50 valstīs plāno ieguldīt 1,3 miljonus eiro, norādot, ka sadalot šo summu pa pārstāvniecībām, katrai atvēlētā summa nepārsniedz 30 000 eiro.

  Jau drīzumā janvārī ikviens Latvijas iedzīvotājs vēstniecību simtgades programmai varēs sekot ministrijas mājaslapā, kur kalendāra formātā būs pieejami visi ĀM apstiprinātie vēstniecību simtgades projekti. Latvijai ārvalstīs ir 48 pārstāvniecības, kas vairāk nekā 60 valstīs īstenos lielu skaitu projektu.

  • Publicēta: 13.01.2018 18:33
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti