Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Ar kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanai paredzēto pašvaldības līdzfinansējumu atjaunoti 79 Rīgas nami
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:

  Ar kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanai paredzēto pašvaldības līdzfinansējumu atjaunoti 79 Rīgas nami

  Rīga, 2.dec., LETA. Izmantojot kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanai paredzēto Rīgas domes līdzfinansējumu, šogad Rīgā atjaunotas 79 namu fasādes un to elementi, aģentūrai LETA pastāstīja Rīgas domes Īpašuma departamenta pārstāve Baiba Gailīte.

  Līdzfinansējuma konkurss tika izsludināts pagājušā gada novembrī, un tas paredzēja, ka līdz šī gada 15.novembrim namu īpašniekiem jāpabeidz visi remontdarbi un departamentam jāiesniedz visi nepieciešami atzinumi par ēkas nodošanu ekspluatācijā. Finansējums tiek piešķirts tikai pēc darbu pabeigšanas.

  Kopumā konkursa gaitā tika apstiprināti 88 projekti, no kuriem līdz īstenošanai nokļuva 85. Gailīte gan informēja, ka savlaicīgi visus darbus izdevies pabeigt 79 namu pārstāvjiem, kuri arī saņems plānoto finansējumu.

  Pavisam šogad līdzfinansējumam bija pieteikušies 136 objekti par kopējo summu 2,26 miljoni eiro.

  Sākotnēji pašvaldība šim mērķim bija atvēlējusi 900 000 eiro, bet, skatot pašvaldības budžeta grozījumus, iecerei piešķīra vēl papildus 400 000 eiro, bet vēlāk - vēl 215 615 eiro. Attiecīgi kopumā kultūras pieminekļu saglabāšanai dome šogad atvēlēja 1,5 miljonus eiro.

  Konkursa dalībniekiem bija iespēja saņemt pašvaldības līdzfinansējumu ēkas atjaunošanas darbiem 50% apmērā, bet ne vairāk kā 20 000 eiro kultūras pieminekļa saglabāšanai, kā arī ne vairāk kā 5000 eiro ēkas elementu atjaunošanai vai restaurācijai.

  Šogad pašvaldības līdzfinansējumam varēja pieteikties ne tikai ēkas, kuras atrodas Vecrīgā vai Rīgas Vēsturiskajā centrā, bet arī, kuras atrodas apbūves aizsardzības teritorijās Āgenskalnā, Bolderājā, Čiekurkalnā, Dzegužkalnā, Jaunmīlgrāvī, Maskavas forštatē, Pleskodālē, Sarkandaugavā, Teikā, Torņkalnā, Vecāķos, Vecdaugavā, Vecmīlgrāvī. Kopumā no šīm teritorijām tika saņemti 16 projektu pieteikumi.

  Konkursā saņemti arī 20 koka ēku atjaunošanas projekti. Vecākā koka ēka, kas pretendē uz līdzfinansējumu, atrodas Friča Brīvzemnieka ielā 7 un tā ir nodota ekspluatācijā 1840.gadā. Savukārt pati vecākā konkursā pieteiktā ēka atrodas Peldu ielā 23 un tās ekspluatācijas uzsākšanas laiks ir datēts ar 1766.gadu. Tāpat 55 projektu pieteikumi attiecas uz objektiem, kas ir valsts vai vietējās nozīmes pieminekļi.

  • Publicēta: 02.12.2018 15:10
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti