LETA
Ziņas
Šī informācija 22.02.2018. 12:42 ir izdrukāta no http://www.leta.lv/home/important/D87FABD3-44E5-4717-97E0-2404F76EB883/

Filmas "Dvēseļu putenis" veidotāji sākuši uzņemt "Ziemassvētku kauju" ainas

Rīga, 9.febr., LETA. Topošās filmas "Dvēseļu putenis" veidotāji šomēnes sākuši uzņemt "Ziemassvētku kauju" ainas, aģentūru LETA informēja filmas sabiedrisko attiecību vadītāja Eva Mežīte.

Viņa norādīja, ka šajās kaujās, ceturtā Vidzemes latviešu strēlnieku pulka ložmetēju komandas rindās, cīnījās arī Aleksandrs Grīns, pēc kura romāna ar tādu pašu nosaukumu motīviem tiek uzņemta filma.

Kauju uzņemšanas vietas būs autentiskas - "Ziemassvētku kauju muzejs" Jelgavas novada Valgundes pagasta "Mangaļos", Tīreļu purvs un VSIA "Rīgas meži" Ziemassvētku kauju piemiņas vieta. Kauju filmēšana ilgs līdz 19.februārim un tajā iesaistīties vairāk nekā divi simti masu skatu dalībnieki un galveno lomu atveidotāji.

"Ziemassvētku kaujas", kas sākās 1916.gada Ziemassvētku priekšvakarā un tām sekojošās "Janvāra kaujas" bija traģiska un vienlaikus viena no varonīgākajām latviešu strēlnieku vēstures lappusēm. Viņiem izdevās paveikt to, ko nebija spējusi neviena krievu vienība Rīgas frontē - pārraut vācu nocietinājumus un ieņemt aptuveni 30 kvadrātkilometru plašu teritoriju.

Šis ir filmas trešais filmēšanas posms. Ceturto uzņemšanas posmu plānots uzsākt maijā, bet filmas pirmizrāde iecerēta 2019.gada 11.novembrī.

Filmas galveno aktieru vidū ir vairāki Latvijas profesionāļi, tostarp, Vilis Daudziņš, Ivars Krasts un Gatis Gāga, Mārtiņš Vilsons, Rēzija Kalniņa, Raimonds Celms, jaunais aktieris Jēkabs Reinis, Ieva Florence un citi.

Projekta komandu veido 90 kino profesionāļi no Latvijas un ārvalstīm - režisors un producents Dzintars Dreibergs, galvenais operators Valdis Celmiņš, Rīgā dzimušais scenārists un Ņujorkas Universitātes profesors Boriss Frumins, komponiste Lolita Ritmanis, Gunita Groša, mākslinieks Juris Žukovskis, kostīmu māksliniece Sandra Sila, grima māksliniece Dzintra Bijubena, studija "Kultfilma" u.c.

Publicēta: 09.02.2018 10:13
 

© Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.