Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Pilnmetrāžas spēlfilma "Bille" Latvijas kinoteātros būs skatāma no 20.aprīļa
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:

  Pilnmetrāžas spēlfilma "Bille" Latvijas kinoteātros būs skatāma no 20.aprīļa

  Rīga, 14.marts, LETA. Režisores Ināras Kolmanes pilnmetrāžas spēlfilma "Bille" Latvijas kinoteātros būs skatāma no 20.aprīļa, aģentūru LETA informēja filmas producenta asistente Evita Bērziņa.

  Jau ziņots, ka Latvijas valsts simtgades kino programmas filma "Bille" paredzēta visai ģimenei, un tā tapusi pēc Vizmas Belševicas darba ar tādu pašu nosaukumu motīviem. Daļēji autobiogrāfiskais romāns "Bille" par bērnību un bērna pasauli 30.gadu Latvijā ir viena no pašmāju literatūras klasikas pērlēm, kas iekļauta Latvijas kultūras kanonā.

  Galveno Billes lomu filmā atveido Rūta Kronberga. Billes mātes lomā iejūtas Elīna Vāne, tēva - Artūrs Skrastiņš, bet vecmāti tēlo Lolita Cauka. Filmā piedalās arī Lilita Ozoliņa, Gundars Āboliņš, Guna Zariņa, Pēteris Liepiņš, Vilis Daudziņš, Maija Doveika un citi pazīstami latviešu aktieri.

  Filmas radošās grupas pamatsastāvu veido filmas scenārija autori Evita Sniedze un Arvis Kolmanis, režisore Kolmane, operators Jurģis Kmins, māksliniece Ieva Romanova, kostīmu māksliniece Ieva Veita, kā arī producenti Jānis Juhņēvičs un Marta Romanova-Jēkabsone.

  Kā ziņots, sakarā ar to, ka Lietuvas kino centrs atbalstījis Kolmanes pilnmetrāžas spēlfilmas "Bille" veidošanu, šogad piešķirot 50 000 eiro lielu finansējumu minorās kopprodukcijas veidošanai, kinolente veidota kā Latvijas - Lietuvas kopražojuma filma.

  Kopproducents no Lietuvas puses ir filmu kompānija "Studija 2" un tās producents Ķēstutis Petrulis, kuram ir vairāk nekā 20 gadu pieredze dažādu filmu veidošanā.

  Filma ir daļa no Nacionālā kino centra programmas "Latvijas filmas Latvijas simtgadei", kurā ekspertu žūrija atlasījusi realizēšanai 16 pilnmetrāžas filmu projektus - sešas spēlfilmas, astoņas dokumentālās filmas un divas animācijas filmas.

  • Publicēta: 14.03.2018 18:23
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti