Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Saeima aizsāk akciju "Dzimtas grāmatu plaukts"
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Ziņas

  Saeima aizsāk akciju "Dzimtas grāmatu plaukts"

  Rīga, 15.sept., LETA. Pirmā Latvijas Valsts prezidenta Jāņa Čakstes 160.jubilejā Saeima aizsāk jaunu akciju "Dzimtas grāmatu plaukts", kurā ikviens ievērojamā valstsvīra dzimtas māju apmeklētājs aicināts papildināt "Auču" bibliotēku ar grāmatām, kas vēsta par viesa dzimto vietu, novadu, valsti vai ģimeni, aģentūru LETA informēja parlamenta Preses dienestā.

  Laikabiedru sniegtās liecības stāsta par Tautas padomes priekšsēdētāja, Satversmes sapulces prezidenta un pirmā Latvijas Valsts prezidenta Čakstes un viņa ģimenes plašo bibliotēku. Izcilajam valstsvīram esot interesējuši vēsturiski darbi, un viņa iekārtotajā bibliotēkā bijušas sastopamas dažādās valodās izdotas grāmatas par Baltijas iedzīvotājiem. Diemžēl laika gaitā Čakstes dzimtas veidotā bibliotēka gājusi bojā, norāda Saeimā.

  Aizsākot akciju, 13.septembrī Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK) Saeimas vārdā Čakstes mazmazmeitai Kristīnei Čakstei kā dzimtas pārstāvei dāvāja Satversmes suvenīrizdevumu, kā arī Gunāra Kusiņa grāmatu "Latvijas parlamentārisma apskats". Tās būs pirmās grāmatas, kas ceļos uz Čakstes dzimtas mājām "Auči" un liks pamatus Dzimtas grāmatu plauktam.

  Atzīmējot Čakstes 160.dzimšanas dienu, Saeimā svinīgi atvērts arī Čakstes grāmatas "Latvieši un viņu Latvija: kāda latvieša balss" atkārtotais izdevums. Grāmata pirmo reizi izdota 1917.gadā Stokholmā, un tajā Čakste rakstīja: "Latvju tauta grib pasargāt savu tēviju Latviju, panākt neierobežotu iespēju un brīvību noteikti vadīt Latvijā savu nacionālo, kulturālo un ekonomisko attīstību."

  Tāpat Saeimas namā piektdien tika atklāta Čakstem veltīta ekspozīcija, kas aicina izzināt ievērojamā valstsvīra sabiedrisko darbību un politisko karjeru. Izstādē apskatāmas grāmatas, vēsturiskie materiāli, dokumenti, priekšmeti un fotogrāfijas no Saeimas, Latvijas Valsts vēstures arhīva, Latvijas Kara muzeja, muzeja "Jāņa Čakstes māja" un Latvijas Universitātes bibliotēkas.

  Ekspozīcija veidota, Saeimai sadarbojoties ar muzeju "Jāņa Čakstes māja", Latvijas Universitātes docentu Jāni Plepu un Latvijas Universitātes Latvijas vēstures institūta direktoru Gunti Zemīti.

  • Publicēta: 15.09.2019 13:54
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti