Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Zemessardze pabeigusi paaugstinātas gatavības vadu izveidi katrā bataljonā
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:

  Zemessardze pabeigusi paaugstinātas gatavības vadu izveidi katrā bataljonā

  Rīga, 12.janv., LETA. Latvijas drošības stiprināšanai Zemessardzē pērn ir pabeigts darbs pie paaugstinātas gatavības vadu izveidošanas katrā Zemessardzes bataljonā.

  Aizsardzības ministrijas Preses nodaļā aģentūrai LETA pastāstīja, ka kopš 2015. gada Zemessardzes bataljonos notiek paaugstinātās gatavības vienību sagatavošana. Pagājušā gadā noslēgts pirmais attīstības posms, katrā Zemessardzes bataljonā sagatavojot paaugstinātas gatavības vadu, kas atbilstoši bataljona specifikai sastāv no aptuveni 40 cilvēkiem.

  Paaugstinātās gatavības vienības veidotas no zemessargiem, kuri ir aktīvāki savā dienestā un pavada vidēji vairāk dienas, apgūstot un uzturot prasmes. Paaugstinātās gatavības vienības tiek nodrošinātas ar plašāku ekipējuma klāstu - gan individuālo, gan kolektīvo, norādīja ministrijā.

  Paaugstinātās gatavības vienībā ietilpst dažādas specialitātes, un šobrīd tiek attīstītas tādas spējas kā mīnmetēju un prettanku, inženieru, pretgaisa aizsardzības un snaiperu spējas.

  AM gan nekomentēja, vai pabeigts darbs pie Zemessardzes Speciālo uzdevumu vienības izveidošanas un vai savulaik jau eksistējušajai vienībai piešķirts tās vēsturiskais nosaukums "Vanags". "Operacionālās drošības apsvērumu dēļ šo informāciju nevaram atklāt," norādīja ministrijā.

  Pērn notikusi arī Zemessardzes bāzu attīstība, gan paplašinot un attīstot esošos īpašumus, gan Aizsardzības ministrijas valdījumā pārņemot jaunus nekustamos īpašumus. Turpmākajos četros gados Aizsardzības ministrija plāno sākt sešu jaunu Zemessardzes bataljonu bāzu infrastruktūras attīstību - Jelgavas, Bauskas, Dobeles, Krustpils, Gulbenes un Rēzeknes novados.

  Tikmēr Aizsardzības ministrija (AM) plāno paplašināt Rēzeknes militāro bāzi, noskaidroja aģentūra LETA. AM sagatavojusi izskatīšanai valdībā informatīvo ziņojumu par vairāku nekustamo īpašumu atsavināšanu bāzes paplašināšanai. AM skaidro, ka īpašumi ministrijai nepieciešami, lai nodrošinātu Zemessardzes 32.bataljona bāzes teritorijas attīstību un fiziskā drošības līmeņa paaugstināšanu.

  Ministrija vēlas atsavināt Rēzeknes pilsētas pašvaldības SIA "Marīza M" piederošu nekustamo īpašumu Viļānu ielā 15 A. Tas sastāv no zemes un administratīvās ēkas. Uz šīs zemes atrodas arī daļēji nojaukta ēka, kas pieder "Mariza M". Tāpat AM vēlas atsavināt kādai juridiskai personai piederošu zemi Viļānu ielā 15 B. Kopumā abu šo īpašumu platība nepārsniedz vienu hektāru.

  AM vēlas saņemt valdības konceptuālu atbalstu nekustamo īpašumu atsavināšanai militārās bāzes paplašināšanai un attīstībai. Pēc Ministru kabineta lēmuma AM sāks nekustamo īpašumu atsavināšanu un atsavināšanu veiks no sava budžeta līdzekļiem.

  AM nesen vēstīja, ka pagājušā gadā ievērojami attīstīta militārā infrastruktūra. Apjomīgākās investīcijas notikušas Ādažu bāzē, kurā dienesta pienākumus pilda ne tikai Latvijas karavīri, bet arī NATO bataljona karavīri.

  Pērn notikusi arī Zemessardzes bāzu attīstība, gan paplašinot un attīstot esošos īpašumus, gan AM valdījumā pārņemot jaunus nekustamos īpašumus. Turpmākajos četros gados AM plāno uzsākt sešu jaunu Zemessardzes bataljonu bāzu infrastruktūras attīstību - Jelgavas, Bauskas, Dobeles, Krustpils, Gulbenes un Rēzeknes novados.

  Lai stiprinātu reģionālo drošību, pagājušā gadā Lūznavā, Latgalē atklāta militārā bāze, kuras infrastruktūras attīstība turpināsies turpmākos piecus gadus. Līdz 2022.-2023. gadam militārās bāzes teritorijā plānots izmitināt vairāk nekā 400 karavīru un zemessargu.

  • Publicēta: 12.01.2019 12:53
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti