Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Lūdz sākt kriminālvajāšanu par bijušās Totalitāro režīmu noziegumu izmeklēšanas nodaļas prokurores slepkavību
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:

  Lūdz sākt kriminālvajāšanu par bijušās Totalitāro režīmu noziegumu izmeklēšanas nodaļas prokurores slepkavību

  Rīga, 9.aug., LETA. Valsts policija (VP) lūgusi prokuratūrai sākt kriminālvajāšanu par bijušās Ģenerālprokuratūras Totalitāro režīmu noziegumu izmeklēšanas nodaļas prokurores Birutas Lozes slepkavību.

  1932.gadā dzimusī sieviete laikā no 13.marta plkst.21 līdz 14.marta plkst.9.30 izgājusi no savas dzīvesvietas Mārupē, Zeltiņu ielā, un viņas atrašanās vieta policijai ilgu laiku pēc tam nebija zināma. Policija par viņas pazušanu sociālajā tīklā "Facebook" publiski paziņoja 15.martā, aģentūru LETA informēja VP.

  Policija aizdomās par sievietes nogalināšanu 11.aprīlī aizturēja 1967.gadā dzimušu vīrieti. Aizdomās turētais ir bijis pazīstams ar Lozi un iepriekš nav sodīts. Tiesa vīrietim piemērojusi apcietinājumu.

  Turpinot izmeklēšanu un veicot apjomīgus operatīvos pasākumus un speciālās izmeklēšanas darbības, jau pēc divām dienām, 13.aprīlī, likumsargi atrada Lozes līķi ar vardarbīgas nāves pazīmēm. Līķis bija aprakts Saulkrastu novadā, kāpu zonā.

  Jau sākotnēji izmeklējamā nozieguma viena no galvenajām versijām bija tāda, ka slepkavība izdarīta mantkārīgā nolūkā un tā nav saistīta ar sievietes kādreizējo profesionālo darbību. Veicot vērienīgus izmeklēšanas pasākumus un pārbaudot lielu informācijas daudzumu, šī versija apstiprinājās. Noskaidrots, ka slepkavība izdarīta sievietes mājā un līķis aizvests uz Saulkrastu novadu.

  Vīrieti lūgts apsūdzēt par slepkavību, ja tā izdarīta mantkārīgā nolūkā. Par šādu noziegumu likumā paredzēts mūža ieslodzījums vai brīvības atņemšana no desmit līdz 20 gadiem.

  Valsts policija izsaka pateicību iedzīvotājiem, kuri sniedza viņu rīcībā esošo informāciju, tādējādi dodot ieguldījumu nozieguma atklāšanā.

  • Publicēta: 09.08.2018 14:24
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti