Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Liepājas Starptautiskajā zvaigžņu festivālā skanēs veltījums komponistam Pēterim Plakidim
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:

  Liepājas Starptautiskajā zvaigžņu festivālā skanēs veltījums komponistam Pēterim Plakidim

  Ventspils, 13.marts, LETA. Liepājas Starptautiskajā zvaigžņu festivālā 23.martā skanēs veltījums pērn mūžībā aizgājušajam komponistam Pēterim Plakidim, aģentūru LETA informēja Liepājas Simfoniskā orķestra pārstāve Daina Vanaga.

  Koncerts "Veltījums Pēterim Plakidim" notiks Liepājas koncertzāles "Lielais dzintars" Dzintara Jurgelaiša vārdā nosauktajā kamerzālē. Tajā piedalīsies mecosoprāns Ieva Parša, čelliste Guna Šnē, pianiste Agnese Egliņa, klarnetists Egīls Šēfers un muzikologs Orests Silabriedis.

  Pieminot komponistu, uz skatuves tiksies vairāki mūziķi, lai spēlētu Plakida iemīļotos Johannesa Brāmsa skaņdarbus – "Trio klarnetei, čellam un klavierēm op.114", kā arī Brāmsa dziesmas balsij un klavierēm. Skanēs arī Plakida "Veltījums Brāmsam klarnetei, čellam un klavierēm". Klausītāji dzirdēs arī dažādu paaudžu latviešu komponistu – Imanta Zemzara, Gundegas Šmites, Līgas Celmas-Kursietes un Edgara Raginska – veltījumus mūžībā aizgājušajam komponistam, kā arī Plakida dziesmas balsij un klavierēm.

  Pagājušā gadarudenī šis koncerts ar nosaukumu "Brāmss iedvesmo Plakidi" izskanēja Rīgā. Tas tika nominēts "Lielās mūzikas balvas 2017" kategorijā "Gada koncerts".

  Komponists, pianists un koncertmeistars Pēteris Plakidis aizgāja mūžībā 2017.gada 8.augustā 70 gadu vecumā.

  • Publicēta: 13.03.2018 14:50
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti