Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Junkers rosina atteikties no ES dalībvalstu veto tiesībām ārpolitikas jautājumos
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:

  Junkers rosina atteikties no ES dalībvalstu veto tiesībām ārpolitikas jautājumos

  Strasbūra, 12.sept., LETA--DPA. Eiropas Komisijas (EK) prezidents Žans Klods Junkers trešdien ierosinājis atteikties no visu 28 Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu vienprātības principa atsevišķos ārpolitikas jautājumos, piemēram, lēmumos, kas saistīti ar cilvēktiesībām un civilajām misijām.

  "Mums jāuzlabo mūsu iespējas runāt vienā balsī, kad tas attiecas uz ārpolitiku," savā ikgadējā uzrunā Eiropas Parlamentā (EP) par stāvokli ES uzsvēra Junkers, piebilstot, ka EK ar attiecīgu priekšlikumu oficiāli nāks klajā vēl trešdien.

  Minot piemērus, kad dalībvalstu veto tiesības traucējušās pieņemt nepieciešamos lēmumus, viņš nosauca ES nespēju nosodīt cilvēktiesību neievērošanu Ķīnā, Baltkrievijai noteiktā ieroču embargo pagarināšanu, kuru nobremzēja viena vienīga dalībvalsts, un kavēšanos ar sankciju vēršanu pret Venecuēlu.

  Junkers pauda viedokli, ka arī atsevišķi nodokļu politikas jautājumi būtu izšķirami ar vairākuma balsošanas procedūru.

  Lielbritānija pēc izstāšanās no Eiropas Savienības (ES) nevarēs pilnībā vai daļēji izmantot ES brīvā tirgus priekšrocības, trešdien brīdināja Eiropas Komisijas (EK) prezidents Žans Klods Junkers.

  Eiropas Parlamentā Strasbūrā sakot ikgadējo runu par stāvokli Eiropas Savienībā (ES), Junkers norādīja, ka respektē Lielbritānijas lēmumu atstāt ES.

  "Bet mēs arī lūdzam britu valdību saprast, tas, kurš izstājas no {Eiropas] Savienības, nevar būt tādā priviliģētā stāvoklī, kāds ir dalībvalstij," uzsvēra EK prezidents.

  "Ja jūs izstājaties no Savienības, jūs protams, neesat daļa no brīvā tirgus un neesat [atsevišķās brīvā tirgus] daļās," sacīja Junkers.

  Lielbritānijas premjerministres Terēzas Mejas plāns par izstāšanos no ES paredz, ka pēc bloka atstāšanas Apvienotajai Karalistei būtu piekļuve ES brīvajam preču un pakalpojumu tirgum. Taču ES pārstāvji "Breksita" sarunās norādījuši, ka Lielbritānijai jāvienojas par brīvās tirdzniecības līgumu ar ES kā ārpus kopīgā tirgus esošai valstij.

  Junkers trešdien ikgadējā uzrunā par stāvokli Eiropas Savienībā (ES) paziņojis par plāniem palielināt ES robežapsardzības aģentūras "Frontex" darbinieku skaitu līdz 10 000.

  ES dalībvalstu viedokļi dalās jautājumā par to, kā labāk regulēt migrāciju, bet visas valstis ir vienisprātis, ka nepieciešams labāk aizsargāt bloka ārējās robežas no nelegālajiem imigrantiem.

  Priekšlikums paredz līdz 2020.gadam palielināt "Frontex" darbinieku skaitu līdz 10 000 un palielināt aģentūras pilnvaras. Pašreiz "Frontex" ir nodarbināti 1500 cilvēki.

  Lai gan migrantu pieplūdums Eiropā kopš 2015.gada ir ievērojami samazinājies, nelegālā imigrācija joprojām ir akūta problēma.

  • Publicēta: 12.09.2018 13:20
  • LETA, DPA
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.
  • Visur
  • Ziņas
  • Preses relīzes
  • Foto

  Piesakies ziņām e-pastā

  Reklāma

  LETA projekti