Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Šogad paredzētās militārās mācības "Siil" būs lielākās kopš Igaunijas neatkarības atjaunošanas
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:

  Šogad paredzētās militārās mācības "Siil" būs lielākās kopš Igaunijas neatkarības atjaunošanas

  Tallina, 12.marts, LETA--BNS. Šogad paredzētās militārās mācības "Siil 2018" ("Ezis 2018") būs lielākās kopš Igaunijas neatkarības atjaunošanas - paredzēts, ka tajās piedalīsies vairāk nekā 13 000 karavīru no Latvijas, Lietuvas, Lielbritānijas, ASV, Dānijas, Vācijas, Polijas, Francijas, Beļģijas, Kanādas, Somijas, Zviedrijas, Gruzijas, Ukrainas un Īrijas, paziņojis Igaunijas Aizsardzības spēku preses dienests.

  Mācības no 2. līdz 14.maijam norisināsies vairākos Igaunijas rajonos, bet galvenokārt valsts dienvidu un dienvidaustrumu daļā.

  Šogad galvenā loma mācībās būs Igaunijas zemessardzes organizācijai "Kaitseliit" ("Aizsardzības līga"). To laikā tiks pārbaudīta gan bruņoto spēku vienību sagatavotība un prasmes kaujas uzdevumos, gan sadarbība starp "Kaitseliit" un bruņoto spēku vienībām.

  Militāro mācību "Siil" "krusttēvs" ir ezis Konnats, kurš 2015.gadā nonāca Tallinas zooloģiskajā dārzā pēc tam, kad viņu bija smagi sakropļojis kāds plēsējs. Gādību par ezi uzņēmās Igaunijas Aizsardzības spēki un līdzekļus viņa ārstēšanai un barošanai ziedoja gan Igaunijas karavīri, gan valsts iedzīvotāji, tomēr eža ievainojumi bija ļoti smagi un viņš nomira.

  • Publicēta: 12.03.2018 09:06
  • LETA, BNS
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.