Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Merkele: Eiropa vairs nevar paļauties uz ASV aizsardzību
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:

  Merkele: Eiropa vairs nevar paļauties uz ASV aizsardzību

  Āhene (Vācija), 10.maijs, LETA--AFP. Eiropa vairs nevar paļauties uz to, ka ASV to aizsargās, ceturtdien sacīja Vācijas kanclere Angela Merkele, skubinot bloku ņemt likteni savās rokās.

  "Vairs nav tā, ka Savienotās Valstis vienkārši mūs aizsargās, bet Eiropai ir jāņem liktenis savās rokās. Tas ir nākotnes uzdevums," viņa sacīja.

  Merkeles paziņojums izskan pēc plašu rezonansi izraisījušā ASV prezidenta Donalda Trampa lēmuma par izstāšanos no pasaules lielvaru un Irānas kodolvienošanās. Vācija ir viena no 2015.gada līgumu parakstījušajām valstīm.

  Vācija, Francija, Lielbritānija un Ķīna solījušas darīs visu, ko spēs, lai saglabātu Irānas kodolvienošanos.

  Trampa lēmums izstāties no kodolvienošanās bija smaga diplomātiska sakāve Francijai, Vācijai un Lielbritānijai, kas bija aicinājušas Trampu turpināt ievērot šo vienošanos un uzskata, ka Irāna no savas puses lielā mērā ievērojusi līguma nosacījumus.

  • Publicēta: 10.05.2018 14:56
  • LETA, AFP
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.