Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Lietuvas politologi: Saakašvili apgalvojumi par Baltkrievijas aneksijas iespējamību nav balstīti uz pierādījumiem
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:

  Lietuvas politologi: Saakašvili apgalvojumi par Baltkrievijas aneksijas iespējamību nav balstīti uz pierādījumiem

  Viļņa, 8.aug., LETA--BNS. Bijušā Gruzijas prezidenta Mihaila Saakašvili apgalvojumi, ka par nākamo Krievijas mērķi varētu kļūt Baltkrievijas aneksija, nav balstīti uz pierādījumiem, uzskata Lietuvas politologi.

  "Balstoties uz publiski pieejamo informāciju un redzot, kā pēdējā laikā Krievija tiekusies tuvināties ASV prezidentam un viņa komandai, jāšaubās, ka labums no Baltkrievijas aneksijas Krievijas valdošajām aprindām pārsniegtu šā soļa radīto kaitējumu starptautiskajā arēnā," otrdien ziņu aģentūrai BNS sacījis Viļņas universitātes Starptautisko attiecību un politikas zinātņu institūta direktors profesors Ramūns Vilpišausks.

  Pēc viņa teiktā, Saakašvili izteiktais brīdinājums nav nekas jauns un tādas bažas paustas jau tobrīd, kad kļuva zināms par Krievijas un Baltkrievijas kopīgajām militārajām mācībām "Zapad 2017", tomēr reālāka šķiet iespēja, ka pēc šīm mācībām Baltkrievijā varētu palikt vairāk Krievijas spēku nekā pašlaik.

  "Jāšaubās, vai ASV Kongresa iniciatīva pastiprināt ekonomiskās sankcijas varēja būtiski ietekmēt šīs aplēses - jo vairāk tādēļ, ka Baltkrieviju ar Krieviju jau tā cieši saista dažādas saites un pēdējā šos sakarus jebkurā brīdī var izmantot," spriedis eksperts.

  Kā tikmēr norādījis šā institūta pasniedzējs Laurīns Jonavičs, Saakašvili vienkārši žonglē ar frāzēm un brīdinājumiem, bet nemin nevienu argumentu, kādēļ Krievijai būtu jāanektē Baltkrievija un kādu labumu Maskava no tā gūtu.

  "Jā, var uzskatīt, ka Krievija ir ieinteresēta, lai tai būtu pilnvērtīga militārā bāze Baltkrievijas teritorijā, bet tikpat lielā mērā tā ir ieinteresēta nepazaudēt pēdējo sabiedroto Rietumu frontē," viņš sacījis.

  Pēc politologa teiktā, kamēr Baltkrievijas prezidentam Aleksandram Lukašenko nav iespēju un vēlmes nopietni tuvināties Rietumiem, Kremlim nav jēgas radīt sev vēl vienu nedraugu.

  "Abas valstis jau tā ir Eirāzijas savienības, kopējās valsts un Kolektīvās drošības līguma organizācijas locekles, jau tā ir gana dziļi integrētas visos aspektos, tādēļ būtu vienkārši neracionāli kaut ko lauzt, riskējot zaudēt esošo vai saglabāt to par daudz augstāku cenu. Aneksija Krievijai nozīmētu zaudēt pēdējo daudzmaz lojālo sabiedroto un izraisīt vēl lielāku konfrontāciju ar Rietumiem. Vai Maskavai to šobrīd vajag? Manuprāt, nē," viņš sacījis.

  Kā ziņots, Saakašvili, kas otrdien bija ieradies Viļņā, intervijā ziņu aģentūrai BNS pauda viedokli, ka par nākamo Krievijas mērķi varētu kļūt Baltkrievijas aneksija.

  "Ukraina, tās karavīri varonīgi apturēja krievus, noturēja viņus Donbasā. Ja tā nebūtu bijis, domāju, ka šobrīd pastāvētu tieši draudi Baltijas valstīm," viņš izteicās. "Ko mēs šobrīd redzam Baltkrievijā - uzskatu, ka Krievija gatavojas ieņemt un anektēt Baltkrieviju. Mācību laikā tiks atvesta infrastruktūra. Tātad apdraudējumi nav zuduši, tie pieaug. Vienkārši pašlaik ukraiņi tos notur pie savām robežām."

  • Publicēta: 08.08.2017 19:14
  • LETA, BNS
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.