Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Igaunijas premjers un aizsardzības ministrs: Sabiedroto spēki nevairo konflikta ar Krieviju iespējamību
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:

  Igaunijas premjers un aizsardzības ministrs: Sabiedroto spēki nevairo konflikta ar Krieviju iespējamību

  Tallina, 13.apr., LETA--BNS. Komentējot Eiropas Parlamenta (EP) deputātes Janas Tomas biroja pasūtītas aptaujas rezultātus, kas liecina, ka 41% Igaunijas iedzīvotāju uzskata, ka sabiedroto spēku klātbūtne vairo konflikta ar Krieviju iespējamību, Igaunijas premjerministrs Jiri Ratass un aizsardzības ministrs Marguss Tsahkna uzstāja, ka sabiedroto spēku klātbūtne nepalielina valsts apdraudējuma līmeni.

  "NATO un Igaunijas aizsardzības spējas nav veidotas, lai ar kādu karotu. Tās veidotas, lai garantētu mieru dalībvalstīs. Tā tas ir gan teorētiski, gan praksē," Ratass ceturtdien teica žurnālistiem.

  Viņš norādīja, ka Igaunijā ir liels atbalsts tam, lai valsts būtu mierīga. "Igaunijā nav vietas histērijai," uzsvēra premjerministrs. "Apdraudējuma nav," sacīja Ratass. "Nevienam nav jāsāk rakt tranšejas," viņš piebilda un norādīja, ka Igaunija sabiedrībā ir liels atbalsts NATO un Eiropas Savienībai.

  Ratass piebilda, ka nav iepazinies ar Tomas biroja pasūtītās aptaujas rezultātiem.

  Savukārt aizsardzības ministrs Tsahkna žurnālistiem sacīja, ka viņš "nevēlas komentēt Janas Tomas pasūtītas aptaujas".

  Tsahkna norādīja, ka, viņaprāt, nav atbildīgi mēģināt sēt paniku sabiedrībā. Viņš atgādināja, ka reģionos, kur NATO klātbūtne nav ļoti jūtama, Krievija situāciju izmanto ļaunprātīgi. Kā piemēru viņš minēja Gruziju un Ukrainas austrumus. "NATO savaldīšana samazina konfliktu. Tā ir militāra, bet arī politiska savaldīšana," norādīja ministrs.

  Tomas biroja pasūtītas aptaujas, ko veica sabiedriskās domas pētījumu kompānija "SaarPoll", rezultāti liecina, ka 41% Igaunijas iedzīvotāju, neatkarīgi no savas etniskās piederības un dzimuma, NATO kontingenta ierašanos Igaunijā vērtē kā faktoru, kas palielina militāra konflikta starp Igauniju un Krieviju

  "Aptaujas rezultāti parāda, ka iedzīvotājiem ir pilnīgi atšķirīga attieksme pret NATO spēku izvietošanu nekā daudziem Igaunijas politiķiem," Toma komentēja aptaujas rezultātus, norādot, ka "lielākā daļa aptaujāto ir pārliecināti, ka tas palielinās kara ar Krieviju riskus vai ka tam uz Igaunijas un Krievijas attiecībām nav nekādas ietekmes. Daži respondenti ir atzinuši, ka nav iespējams vēl vairāk sabojāt attiecības" starp Igauniju un Krieviju.

  Sarunā ar ziņu aģentūru BNS Toma atzina, ka viņa personīgi neatbalsta NATO spēku klātbūtni Igaunijā, tomēr uzskata, ka ir labāk jāizskaidro sabiedrībai, ko tieši sabiedroto spēki dara Igaunijā.

  Aptaujā februārī piedalījās 1002 Igaunijas iedzīvotāju, kas sasnieguši vismaz 15 gadu vecumu.

  Toma ir valdošās Centra partijas padomē. Viņa pēdējo gadu laikā vairākkārt ir devusies uz Sīriju un tikušies ar Sīrijas prezidentu Bašaru al Asadu un viņa režīma amatpersonām.  

  • Publicēta: 13.04.2017 18:15
  • LETA
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.