Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Lielbritānijas un Dānijas aizsardzības ministri piedalīsies NATO bataljona atklāšanas ceremonijā Igaunijā
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:

  Lielbritānijas un Dānijas aizsardzības ministri piedalīsies NATO bataljona atklāšanas ceremonijā Igaunijā

  Tallina, 18.apr., LETA--BNS. Lielbritānijas un Dānijas aizsardzības ministrs Maikls Falons un Klauss Hjorts Frederiksens ceturtdien Tapā piedalīsies svinīgajā NATO bataljona Igaunijā darba sākšanas ceremonijā.

  Franciju ceremonijā pārstāvēs ģenerālis Didjē Kastrs, informēja Igaunijas armijas preses dienestā.

  No Igaunijas ceremonijā piedalīsies prezidente Kersti Kaljulaida, premjerministrs Jiri Ratass, parlamenta priekšsēdētājs Eiki Nestors, aizsardzības ministrs Marguss Tsahkna un Aizsardzības spēku komandieris ģenerālis Riho Terrass.

  Tāpat ceremoniju apmeklēs NATO spēku Eiropā komandiera vietnieks ģenerālis Džeimss Everards un NATO Kopīgo spēku štāba Brunsumā komandieris ģenerālis Salvatore Farina un daudzi citi.

  Jau vēstīts, ka Igaunijā aprīļa sākumā ieradās visi NATO bataljona karavīri un tehnika. Sabiedrotie Igaunijā dienēs 1.Kājnieku brigādes sastāvā Tapas militārajā bāzē, kur kopumā būs dislocēti vairāk nekā 800 karavīru no Lielbritānijas un vairāk nekā 300 karavīru no Francijas.

  Apvienotā Karaliste Tapas bāzē būs pārstāvēta ar tankiem "Challenger 2" un kājnieku kaujas transportlīdzekļiem "Warrior", pašgājējām haubicēm "AS90", bruņutransportieriem, bet Francija ar tankiem "Leclerc", kājnieku kaujas mašīnām VBCI, bruņutransportieriem VAB un citu tehniku.

  Francijas karavīrus pēc astoņiem mēnešiem nomainīs Dānijas kontingents 200 karavīru sastāvā un kaujas tehniku.

  NATO valstu līderi pērn jūlijā samitā Varšavā nolēma izvietot Latvijā, Lietuvā, Igaunijā un Polijā alianses spēku bataljonus saistībā ar izmaiņām drošības vidē. Igaunijā izvietoto bataljonu vadīs Lielbritānija, bet tajā iesaistīsies arī Francijas un Dānijas armijas.

  • Publicēta: 18.04.2017 13:20
  • LETA
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.