Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Baltijas valstu bruņoto spēku komandieri vienojas turpināt kopīgā bataljona projektu
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:

  Baltijas valstu bruņoto spēku komandieri vienojas turpināt kopīgā bataljona projektu

  Tallina, 20.apr., LETA--BNS. Baltijas valstu bruņoto spēku komandieri vienojušies turpināt vienotā Baltijas bataljona projektu Latvijas vadībā, tādējādi sniedzot ieguldījumu visu trīs valstu, kā arī NATO drošībā.

  "NATO drošības stiprināšanai papildu Igaunijā, Latvijā un Lietuvā izvietoto kaujas grupu uzņemšanai un integrācijai mums arī savā starpā ir jāpastiprina aizsardzības sadarbība, turpinot kopīgo kājnieku bataljona projektu," Igaunijas Aizsardzības spēku komandiera Riho Terrasa teikto citēja viņa preses pārstāvji.

  "Mēs jau vairāk nekā 20 gadu esam apmācījuši kopīgus bataljonus, un šai veiksmīgajai sadarbībai ir bijusi liela nozīme, lai mēs kļūtu par NATO dalībvalstīm. Tagad mums ir iespēja ar Baltijas bataljonu sniegt ieguldījumu gan savā, gan mūsu sabiedroto drošībā," piebilda Terrass.

  Bez jautājumiem par Baltijas bataljona projekta turpināšanu Latvijas Nacionālo bruņoto spēku Gaisa spēku Aviācijas bāzē Lielvārdē trešdien valstu bruņoto spēku komandieri pārrunāja arī citas aktualitātes aizsardzības jomā.

  Terrass ar Latvijas Nacionālo bruņoto spēku komandieri ģenerālmajoru Leonīdu Kalniņu un Lietuvas bruņoto spēku komandieri ģenerālleitnantu Jonu Vītautu Žuku runāja par pašreizējo Baltijas Aizsardzības koledžas stāvokli un institūcijā veicamajām reformām.

  Komandieri nolēma turpināt attīstīt jūras novērojumu apmaiņu, lai palielinātu Baltijas valstu zināšanas par Baltijas jūrā notiekošo.

  Baltijas valstu bruņoto spēku sadarbība ir cieša. Kopīgajā gaisa novērošanas tīklā "Baltnet" Karmelevā, Lietuvā, darbojas kontroles centrs, bet Igaunijas vadīts bataljons "Baltbat" ir piedalījies NATO Ātrās reaģēšanas spēkos.

  • Publicēta: 20.04.2017 14:44
  • LETA
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.