Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Lietuvas aizsardzības ministrs izteicis brīdinājumu augsta ranga ierēdnim par helikopteru remonta Krievijā apstirpināšanu
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:

  Lietuvas aizsardzības ministrs izteicis brīdinājumu augsta ranga ierēdnim par helikopteru remonta Krievijā apstirpināšanu

  Viļņa, 20.apr., LETA--BNS. Lietuvas aizsardzības ministrs Raimunds Karoblis izteicis brīdinājumu ministrijas augsta ranga ierēdnim Arturam Plokšto par disciplināru pārkāpumu, pērn apstiprinot armijas helikopteru remontu Krievijā.

  "Komisija ir secinājusi, ka Plokšto nolaidības dēļ neņēma vērā Stratēģisko preču kontroles likuma noteikumus, tādējādi neizpildīja savu kā ierēdņa pienākumu ievērot visus Lietuvas tiesību aktus un nodrošināt to izpildi," ziņu aģentūrai BNS sacīja ministra preses sekretāre Vita Ramanauskaite.

  "Disciplinārsods - brīdinājums - viņam noteikts par amata pārkāpumu," viņa piebilda.

  Plokšto ir Lietuvas Aizsardzības ministrijas Bruņojuma un kontroles nodaļas direktors.

  Pērn novembrī viņš parakstīja dokumentu, kurā norādīts, ka Aizsardzības ministrijai "nav informācijas par iebildumiem licences izsniegšanai", lai helikopterus labotu Krievijā. Viņš parakstīja dokumentu kā Bruņojuma un spēju nodaļas ģenerāldirektora pienākumu izpildītājs.

  Karobļa, kurš tolaik bija ārlietu ministra vietnieks, parakstītā oficiālā vēstulē lasāms, ka Ārlietu ministrija dažas nedēļas vēlāk ir brīdinājusi Aizsardzības ministriju par to, ka licenču izsniegšana būtu pretrunā Eiropas Savienības sankcijām pret Krieviju un Lietuvas ārpolitikas interesēm. Pēc dažām dienām līgumi par helikopteru remontu Krievijā tika apturēti.

  Ramanauskaite informēja, ka iekšējā izmeklēšana par Plokšto rīcību pabeigta 22.martā, un ministrs 5.aprīlī viņam piemērojis disciplinārsodu. Publiski par šādu lēmumu ministrs nav paziņojis.

  Amatu ir zaudējis pulkvedis Audronis Navicks, kurš tobrīd bija Lietuvas Gaisa spēku komandieris un parakstīja līgumu par armijas helikopteru remontu Krievijā ar Lietuvas helikopteru uzturēšanas, remonta un modernizācijas pakalpojumu sniedzēju "Helisota".

  Pēc izmeklēšanas pulkvedis tika pārcelts uz Lietuvas Bruņoto spēku pagaidu rezervistu rindām, bet pagājušajā nedēļā viņš tika atvaļināts no profesionālā militārā dienesta, pamatojoties uz militārās izlūkošanas informāciju, ka viņš noniecināja aizsardzības ministru un Bruņoto spēku komandieri un mēģināja diskreditēt valsts aizsardzības sistēmu laikā, kamēr bija atstādināts no dienesta.

  Plokšto 1992.-2004.gadā bija Lietuvas parlamenta deputāts. Viņš ir darbojies vairākās politiskajās partijās, bet kopš 2007.gada strādā Lietuvas Aizsardzības ministrijā.

  • Publicēta: 20.04.2017 11:17
  • LETA
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.