Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Igaunijā ar karogu pacelšanas ceremoniju Tapā darbu sācis NATO starptautiskais bataljons
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:

  Igaunijā ar karogu pacelšanas ceremoniju Tapā darbu sācis NATO starptautiskais bataljons

  Tallina, 21.apr., LETA--BNS. Lielbritānijas, Francijas un Dānijas karavīri svinīgā ceremonijā ceturtdien pacēla šo valstu karogus Igaunijas militārajā bāzē Tapā, atzīmējot NATO bataljona kaujas grupas darbības sākumu Igaunijā, informēja Igaunijas Aizsardzības ministrijā.

  Igaunijas aizsardzības ministrs Marguss Tsahkna savā runā sacīja, ka sabiedroto spēku kaujas grupas ierašanās ir skaidrs apliecinājums, ka Igaunija nav viena un nekad vairs tai nebūs jāstājas pretī apdraudējumam vienatnē.

  "Šodienas ceremonija simbolizē NATO apņēmību un vienotību. Mūsu sabiedroto karavīru atrašanās šeit ir spēcīgs signāls, ka tad, kad sakām, ka "visi ir par vienu, viens par visiem", mēs to tā arī domājam. Brīvā pasaule ir vienota, un mūžīgas ir vērtības un principi, kurus šeit aizstāvam," teica ministrs.

  Pēc ceremonijas Tsahkna, Lielbritānijas un Dānijas aizsardzības ministrs Maikls Falons un Klauss Hjorts Frederiksens un Francijas vēstniece Igaunijā Klodija Delmā-Šērere parakstīja deklarāciju par sabiedroto spēku bataljona izveidi Igaunijā. Deklarācija noteic, ka NATO bataljona kaujas grupa sadarbosies ar Igaunijas Aizsardzības spēkiem kā aizsardzības spēks ar kaujas spējām.

  Karogu pacelšanas ceremonijā Tapā piedalījās ap 1200 karavīru no Lielbritānijas, Francijas, Dānijas un Igaunijas. Tāpat ceremoniju klātienē apmeklēja Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida, premjerministrs Jiri Ratass, parlamenta priekšsēdētājs Eiki Nestors, Aizsardzības spēku komandieris ģenerālis Riho Terrass, NATO spēku Eiropā komandiera vietnieks ģenerālis Džeimss Everards un NATO Kopīgo spēku štāba Brunsumā komandieris ģenerālis Salvatore Farina.

  Jau vēstīts, ka Igaunijā aprīļa sākumā ieradās visi NATO bataljona karavīri un tehnika. Sabiedrotie Igaunijā dienēs 1.Kājnieku brigādes sastāvā Tapas militārajā bāzē, kur kopumā būs dislocēti vairāk nekā 800 karavīru no Lielbritānijas un vairāk nekā 300 karavīru no Francijas.

  Apvienotā Karaliste Tapas bāzē būs pārstāvēta ar tankiem "Challenger 2" un kājnieku kaujas transportlīdzekļiem "Warrior", pašgājējām haubicēm "AS90", bruņutransportieriem, bet Francija ar tankiem "Leclerc", kājnieku kaujas mašīnām VBCI, bruņutransportieriem VAB un citu tehniku.

  Francijas karavīrus pēc astoņiem mēnešiem nomainīs Dānijas kontingents 200 karavīru sastāvā un kaujas tehniku.

  NATO valstu līderi pērn jūlijā samitā Varšavā nolēma izvietot Latvijā, Lietuvā, Igaunijā un Polijā alianses spēku bataljonus saistībā ar izmaiņām drošības vidē. Igaunijā izvietoto bataljonu vadīs Lielbritānija, bet tajā iesaistīsies arī Francijas un Dānijas armijas.

  • Publicēta: 21.04.2017 10:28
  • LETA
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.