Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Latvija pievienojas ES Pastāvīgam strukturētās sadarbības ietvaram drošībā un aizsardzībā
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:

  Latvija pievienojas ES Pastāvīgam strukturētās sadarbības ietvaram drošībā un aizsardzībā

  Rīga, 13.nov., LETA. Latvija šodien pievienojusies Eiropas Savienības (ES) Pastāvīgam strukturētās sadarbības (PESCO) ietvaram drošībā un aizsardzībā, aģentūru LETA informēja Ārlietu ministrijā (ĀM).

  Notifikāciju par PESCO drošībā un aizsardzībā izveidi šodien kopīgajā ES Ārlietu un Aizsardzības Padomē parakstīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V) un aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis (ZZS). Latvija tādējādi kļuvusi par vienu no dibinātājvalstīm.

  Ministrijā skaidroja, ka PESCO ir vairāku ES dalībvalstu brīvprātīga vienošanās stiprināt sadarbību Eiropas drošības un aizsardzības jautājumos. PESCO dalībvalstis apņemas veikt atbilstošas finanšu investīcijas aizsardzībā, piemēram, ekipējuma iegādei, koordinēt aizsardzības plānošanu, lai novērstu spēju iztrūkumu un uzlabotu spēku pieejamību krīžu risināšanai ārpus ES.

  Sadarbības ietvara uzsākšana ir nozīmīgs solis ES dalībvalstu militāro spēju stiprināšanā. Tas papildinās NATO spējas un sekmēs ES–NATO praktisko sadarbību, norādīja ĀM.

  Militāro spēju attīstīšanu ir paredzēts ieviest dažādu projektu veidā, kas tiks izstrādāti līdz gada beigām. Latviju īpaši interesē dalība projektā, kas paredz paātrināt un uzlabot militārā personāla un transporta pārvietošanu Eiropā. Šāds projekts ļautu operatīvi reaģēt uz krīzēm arī uz ES ārējām robežām, pārvietojot militāros spēkus, tostarp NATO spēkus.

  Plānots, ka PESCO ieviešana stāsies spēkā pēc juridiska Padomes lēmuma pieņemšanas šī gada decembrī.

  Ministrijā norādīja, ka saskaņā ar 2016.gada 15.decembra Eiropadomes secinājumiem par ES Globālās stratēģijas ieviešanu drošības un aizsardzības jomā, kā arī diskusijām 2017.gada 22.jūnija un 23.jūnija Eiropadome vienojās par nepieciešamību uzsākt visas ES dalībvalstis iekļaujošu Pastāvīgo strukturēto sadarbību.

  • Publicēta: 13.11.2017 15:19
  • Rihards Plūme, LETA
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.