Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

NATO ģenerālsekretārs: Dalībvalstu izdevumu palielināšana aizsardzībai ir labs sākums, bet vēl ejams tāls ceļš
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:

  NATO ģenerālsekretārs: Dalībvalstu izdevumu palielināšana aizsardzībai ir labs sākums, bet vēl ejams tāls ceļš

  Brisele, 13.febr., LETA. NATO valstu izdevumu palielināšana aizsardzībai ir labs sākums, bet šajā jomā vēl ir ejams tāls ceļš, preses konferencē Briselē sacīja NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs.

  Stoltenbergs norādīja, ka ir būtiski gan atvēlēt vairāk līdzekļu aizsardzībai, gan izlietot tos efektīvi.

  NATO ģenerālsekretārs piebilda, ka valstis palielina izdevumus aizsardzībai un ir vērojams progress. Piemēram, 2014.gadā tikai trīs dalībvalstis atvēlēja aizsardzībai 2% no iekšzemes kopprodukta (IKP) vai vairāk, bet šogad šo mērķi plāno sasniegt astoņi sabiedrotie. Paredzēts, ka līdz 2024.gadam vismaz 15 NATO valstis atvēlēs 2% no IKP aizsardzībai.

  Stoltenbergs pašreizējo situāciju ar līdzekļu palielināšanu aizsardzībai vērtēja kā labu sākumu, tomēr uzsvēra, ka šajā jomā vēl ir ejams tāls ceļš.

  Šonedēļ Briselē tiksies NATO valstu aizsardzības ministri, lai sagatavotos jūlijā gaidāmajam samitam. Tāpat paredzēts lemt par NATO komandstruktūras modernizāciju un pārrunāt citus jautājumus.

  Kā ziņots, 2018.gadam apstiprināto aizsardzības nozares budžeta palielinājumu līdz 2% IKP Latvija ir apņēmusies saglabāt arī turpmākajos gados.

  • Publicēta: 13.02.2018 15:19
  • Alina Lastovska, LETA
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.