Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

papildināta - Tramps draud izstāties no NATO
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:

  papildināta - Tramps draud izstāties no NATO

  (Papildināts viss teksts.)

  Brisele, 12,jūl., LETA—DPA/AFP. Briselē turpinoties NATO samitam, ASV prezidents Donalds Tramps ceturtdien piedraudējis izstāties no alianses, ja sabiedrotie nekavējoties nepalielinās aizsardzības izdevumus, aģentūrai DPA paziņojuši avoti, kas informēti par sarunu gaitu.

  Trampa prasības pārējām dalībvalstīm nekavējoties palielināt savus militāros tēriņus līdz diviem procentiem no to iekšzemes kopprodukta (IKP) kļuvušas par dominējošo jautājumu arī otrajā samita dienā.

  Ukrainai un Gruzijai veltītās sanāksmes laikā Tramps izmantojis viņam atvēlēto laiku, lai atkal atgrieztos pie jautājuma par izdevumu palielināšanu, aģentūrai AFP pavēstījis kāds anonīms avots diplomātu aprindās.

  Tomēr šis avots atteicās apstiprināt DPA avotu sniegtās ziņas, ka ASV prezidents būtu draudējis ar iespējamu izstāšanos no NATO.

  Savukārt aģentūras "Reuters" avoti nolieguši, ka Tramps būtu draudējis ar izstāšanos no alianses.

  Pamatojoties uz pašreizējām tendencēm, tiek prognozēts, ka militāro izdevumu slieksni, par kuru tika panākta vienošanās 2014.gadā, šogad sasniegs tikai astoņas alianses dalībvalstis.

  Ja sabiedrotie nepalielinās savus aizsardzības izdevumus nekavējoties, ASV aizsardzībā var sākt rēķināties vienīga pašas ar sevi, pārējiem 28 astoņiem kolēģiem esot sacījis Tramps.

  Viņš īpaši piesaucis vairākas konkrētas valstis, īpaši Vāciju, kas neatvēl pietiekami lielus līdzekļus aizsardzībai.

  Viens no AFP avotiem atzinis, ka ASV prezidents lietojis "skarbu valodu, atkārtoti pieminot Vāciju" un kancleri Angelu Merkeli.

  NATO līderi pēc Trampa izteikumiem sasaukuši Ziemeļatlantijas Padomes ārkārtas sēdi, kas joprojām turpinās, vēsta avoti.

  • Publicēta: 12.07.2018 13:15
  • LETA
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.