Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Tramps paziņo par "milzu progresu" aizsardzības izdevumu jautājumā
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:

  Tramps paziņo par "milzu progresu" aizsardzības izdevumu jautājumā

  Brisele, 12.jūl., LETA—AFP/DPA. ASV prezidents Donalds Tramps ceturtdien paziņojis, ka viņam NATO samitā izdevies panākt "milzu progresu" jautājumā par pārējo alianses dalībvalstu izdevumu palielināšanu.

  Improvizētajā preses konferencē viņš paziņoja, ka ir "ļoti, ļoti apmierināts", jo pārējās NATO dalībvalstis esot apņēmušās palielināt aizsardzības izdevumus līdz “nekad iepriekš neredzētam līmenim”.

  Tajā pašā laikā ASV prezidents atteicās apstiprināt iepriekš izskanējušās ziņas, ka viņš būtu piedraudējis izstāties no alianses, ja sabiedrotie nekavējoties nepalielinās aizsardzības izdevumus.

  NATO tagad "ir ļoti varena" un "daudz spēcīgāka nekā tā bija pirms divām dienām," uzsvēra Baltā nama saimnieks, nosaucot aliansi par "saskaņotu mašīnu".

  Viņš arī paziņoja, ka galu galā dalībvalstu aizsardzības izdevumu būšot "visai ievērojami augstāki" nekā divi procenti no iekšzemes kopprodukta (IKP).

  • Publicēta: 12.07.2018 13:44
  • LETA
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.