Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Krievijas premjers: Gruzijas uzņemšana NATO var izraisīt šausmīgu konfliktu
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Tēmas - Defence Matters LAT - Ziņas

  Krievijas premjers: Gruzijas uzņemšana NATO var izraisīt šausmīgu konfliktu

  Maskava, 7.aug., LETA--REUTERS. Krievijas premjerministrs Dmitrijs Medvedevs paziņojis, ka NATO nākotnes lēmums par Gruzijas uzņemšanu aliansē var izraisīt šausmīgu konfliktu.

  "Tas (Gruzijas uzņemšana NATO) var izprovocēt šausmīgu konfliktu. Nav saprotams, kāpēc viņiem tas ir vajadzīgs," otrdien publicētajā intervijā laikrakstam "Kommersant" sacīja Krievijas premjers.

  "Kas attiecas uz NATO neseno lēmumu, ar kuru tika apstiprinātas tās saistības eventuāli uzņemt Gruziju... Ko es varu par to pateikt? Tā ir pilnīgi bezatbildīga nostāja un drauds mieram," norādīja Medvedevs.

  Vaicāts, kas notiktu, ja Gruzija tomēr iestātos NATO bez saviem separātiskajiem Abhāzijas un Dienvidosetijas reģioniem, Medvedevs sacīja: "Jā, pavisam noteikti, Abhāzija un Dienvidosetija ir neatkarīgas valstis. Mēs saprotam, ja kāda cita valsts apgalvo, ka tās ir daļa no viņu nacionālās teritorijas, tam var būt smagas sekas. Tāpēc es ceru, ka NATO vadībai būs pietiekama izpratne, lai nespertu nekādus soļus šajā virzienā.

  Gruzijas centieni iestāties NATO izsaukuši Krievijas nepatiku.

  Maskavas atbalstītā Gruzijas separātiskā Dienvidosetijas reģiona dēļ Gruzijas un Krievijas starpā 2008.gada augustā izraisījās karš.

  Piecas dienas ilgušajā karā Krievija sakāva Gruzijas nelielo armiju, bet pēc šī militārā konflikta Maskava abas Gruzijas separātiskās provinces - Dienvidosetiju un Abhāziju - atzina par neatkarīgām valstīm.

  2008.gada samitā Bukarestē NATO līderi pauda oficiālu apņemšanos, ka Gruzija "kļūs par NATO dalībvalsti", tomēr, bažījoties no arvien agresīvākās Krievijas atsvešināšanas, alianse līdz šim nav Gruzijai oficiāli piedāvājusi sākt ceļu uz dalībvalsts statusa iegūšanu.

  • Publicēta: 07.08.2018 14:39
  • LETA
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.