Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Igaunijas Aizsardzības spēku komandieris: ASV militārajai klātbūtnei Baltijas jūras reģionā jābūt pamanāmai un sajūtamai
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Tēmas - Defence Matters LAT - Ziņas

  Igaunijas Aizsardzības spēku komandieris: ASV militārajai klātbūtnei Baltijas jūras reģionā jābūt pamanāmai un sajūtamai

  Tallina, 4.apr., LETA--BNS. Amerikas Savienoto Valstu militārajai klātbūtnei Baltijas jūras reģionā jābūt pamanāmai un sajūtamai, lai tā darbotos kā preventīvs faktors, trešdien uzsvēris Igaunijas Aizsardzības spēku komandieris Riho Terrass, tiekoties ar ASV Apvienotās štābu komitejas priekšnieku ģenerāli Džozefu Danfordu.

  Sarunā pārspriesta abu valstu sadarbība aizsardzības jomā, drošības situācija NATO austrumu flangā un gatavošanās šovasar gaidāmajam NATO samitam.

  "Igaunijas sadarbība ar ASV aizsardzības jomā ir plaša un stratēģiski svarīga. Spēcīgākās NATO dalībvalsts ASV klātbūtnei Eiropā ir nozīmīga loma, jo tā palīdz uzturēt kontinentā spēku samēru," norādījis Terrass. "Mēs ar ASV uzskatām, ka NATO militārā potenciāla plānošanā un nodrošināšanā mums jāņem vērā reālā apdraudējumu aina un jādara viss, lai atturošais militārais potenciāls pret jebkuru pretinieku būtu drošs un vajadzības gadījumā izmantojams aizsardzībai."

  Igaunijas Aizsardzības spēku komandieris ticies arī ar ASV armijas, Jūras spēku, Gaisa spēku un Nacionālās gvardes komandieriem.

  Šīs nedēļas sākumā Terrass arī piedalījās ceremonijā, kurā Ārlingtonas Nacionālajā kapsētā pie Vašingtonas tika apbedīta urna ar pērn mirušā bijušā Igaunijas Aizsardzības spēku komandiera, atvaļinātā ģenerāļa, Korejas un Vjetnamas karu veterāna Aleksandra Einselna pelniem.

  • Publicēta: 04.04.2018 18:37
  • LETA
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.