Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Ministrs: Igaunijas Aizsardzības spēkos iesaucamo jauniešu skaits var tikt palielināts no 3200 līdz 4000 gadā
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:

  Ministrs: Igaunijas Aizsardzības spēkos iesaucamo jauniešu skaits var tikt palielināts no 3200 līdz 4000 gadā

  Tallina, 4.dec., LETA--BNS. Igaunijas Aizsardzības ministrija plāno palielināt Aizsardzības spēkos iesaucamo jauniešu skaitu no pašreizējiem 3200 līdz 4000 gadā, pirmdien paziņojis aizsardzības ministrs Jiri Luiks.

  Pēc viņa teiktā, šobrīd faktiski obligātajā militārajā dienestā tiek iesaukta tikai aptuveni trešā daļa attiecīgajā gadā dzimušo jauniešu, kamēr, piemēram, Somijā šis rādītājs ir apmēram 80%, vēsta Igaunijas sabiedriskā raidorganizācija ERR.

  "Mums ir vispārējais obligātais dienests, tātad tam arī jābūt vispārējam, citādi rodas jautājums, kādēļ vispār valstī pastāv šāds obligāts pienākums, ja tas skar tikai daļu pilsoņu," ministrs norādījis, uzrunājot Igaunijas parlamentu.

  Luiks pastāstījis, ka situācijas uzlabošanai valdība izstrādājusi virkni tiesību aktu, kas tuvākajā laikā tiks nodoti Rīgikogu vērtējumam. Cita starpā iecerētas arī stingrākas sankcijas par izvairīšanos no militārā dienesta.

  • Publicēta: 04.12.2017 20:46
  • LETA, BNS
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.