Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Grībauskaite: Lietuva palīdzēs Ukrainai ar munīciju, kiberdrošības ekspertiem un militārajiem instruktoriem
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Tēmas - Defence Matters LAT - Ziņas

  Grībauskaite: Lietuva palīdzēs Ukrainai ar munīciju, kiberdrošības ekspertiem un militārajiem instruktoriem

  Viļņa, 7.dec., LETA--BNS. Grībauskaite: Lietuva palīdzēs Ukrainai ar munīciju un kiberdrošības ekspertiem un sūtīs turp vairāk militāro instruktoru ukraiņu karavīru apmācīšanai, solījusi prezidente Daļa Grībauskaite, kas piektdien ieradusies vizītē Ukrainā.

  Pēc viņas teiktā, lietuviešu kiberdrošības eksperti Ukrainai varētu palīdzēt atvairīt kiberuzbrukumus, īpaši pirms nākamgad gaidāmajām valsts prezidenta un parlamenta vēlēšanām.

  "Esam nolēmuši nekavējoties sniegt militāru palīdzību munīcijas veidā, palielināsim militāro instruktoru un kiberdrošības instruktoru skaitu; esam pieņēmuši lēmumu arī par papildu humāno palīdzību," Grībauskaite sacījusi kopīgā preses konferencē ar Ukrainas prezidentu Petro Porošenko.

  Lietuva jau līdz šim palīdzējusi Ukrainai ar munīciju, kā arī noteiktu veidu ieročiem un bruņojuma elementiem. Pirmais šāda veida sūtījums Ukrainā tika nogādāts 2014.gadā, kad Krievija anektēja Krimas pussalu un sāka atbalstīt prokremliskos kaujiniekus Ukrainas austrumos.

  Šobrīd ukraiņu karavīru apmācīšanā iesaistīti vairāk nekā 20 instruktori. Seima mandāts ļauj uz Ukrainu nosūtīt līdz 60 Lietuvas karavīriem.

  • Publicēta: 07.12.2018 14:24
  • LETA
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.