Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

ASV Valsts departaments apstiprina 20 raķešu sistēmu pārdošanu Polijai
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Tēmas - Defence Matters LAT - Ziņas

  ASV Valsts departaments apstiprina 20 raķešu sistēmu pārdošanu Polijai

  Varšava, 30.nov., LETA--POLSKIE RADIO. ASV Valsts departaments apstiprinājis 20 augstas mobilitātes artilērijas raķešu sistēmu (HIMARS) un saistītā aprīkojuma pārdošanu Polijai.

  ASV Aizsardzības drošības sadarbības aģentūras (DSCA) publiskotajā paziņojumā teikts, ka šāds lēmums pieņemts, lai stiprinātu drošību reģionā un palīdzētu modernizēt Polijas armiju.

  Šis darījums "atbalstīs Savienoto Valstu ārpolitiku un nacionālo drošību, uzlabojot NATO sabiedrotā drošību," teikts DSCA paziņojumā.

  Tajā arī norādīts, ka HIMARS pārdošana "atbilst ASV iniciatīvām nodrošināt galvenos sabiedrotos reģionā ar modernām sistēmām, kas palielinās savietojamību ar ASV spēkiem un palielinās drošību."

  Aplēsts, ka HIMARS, ko ražo ASV uzņēmuma "Lockheed Martin", un saistītais militārais aprīkojums Polijai izmaksās aptuveni 655 miljonus ASV dolāru (575 miljonus eiro).

  Saskaņā ar ASV likumiem, darījums vēl jāapstiprina Kongresam.

  • Publicēta: 30.11.2018 13:56
  • LETA
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.