Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Bundesvēra komandieris: Vācijas armijas brigādes tiks pilnībā nokomplektētas tikai 12 gadu laikā
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Tēmas - Defence Matters LAT - Ziņas

  Bundesvēra komandieris: Vācijas armijas brigādes tiks pilnībā nokomplektētas tikai 12 gadu laikā

  Berlīne, 4.janv., LETA--DPA. Visas deviņas Vācijas armijas brigādes tiks pilnībā apgādātas ar militāro tehniku un nokomplektētas ar karavīriem tikai nākamo 12 gadu laikā, piektdien paziņojis Vācijas bruņoto spēku komandieris ģenerālis Ēberhards Corns.

  Ilgtermiņa plāni paredz, ka šis process noslēgsies līdz 2031.gadam, Vācijas kancleres Angelas Merkeles pārstāvēto kristīgo demokrātu (CDU) Bavārijas māsaspartijas - Kristīgi sociālās savienības (CSU) - sanāksmē atzina Corns.

  "Par to panākta vienošanās ar NATO, bet arī ar Eiropas Savienības partneriem," atklāja Corns.

  Neskatoties uz to, Vācijas armija ir gatava pildīt nesen iegūto līderes lomu NATO ātrās reaģēšanas spēkos, uzsvēra ģenerālis.

  "Šai brigādei, kā zināms, mēs esam aizņēmušies materiālo nodrošinājumu no citām Bundesvēra vienībām," sacīja Corns, piebilstot, ka šī vienība ir pilnībā gatava uzņemties vadību.

  "Negatīvā puse ir, ka vienībās, kas aizdevušas materiālo nodrošinājumu, mums, protams, ir pārāk liels iztrūkums," atzina Corns, norādot, ka šīs plaisas tagad ir jāaizpilda.

  Corns kā Vācijas bruņoto spēku komandieris ir atbildīgs par Vācijas visaptverošo militārās aizsardzības konceptu, tostarp ilgtermiņa plānošanu un militāro operāciju veikšanu.

  Viņš ir augstākā ranga militārpersona Bundesvērā.

  • Publicēta: 04.01.2019 19:05
  • LETA, DPA
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.