Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Lietuvas Aizsardzības ministrija ierosinājusi mainīt obligātajā militārajā dienestā iesaucamo jauniešu vecumu
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Tēmas - Defence Matters LAT - Ziņas

  Lietuvas Aizsardzības ministrija ierosinājusi mainīt obligātajā militārajā dienestā iesaucamo jauniešu vecumu

  Viļņa, 14.sept., LETA--BNS. Lietuvas Aizsardzības ministrija ierosinājusi mainīt obligātajā militārajā dienestā iesaucamo jauniešu vecumu, turpmāk paredzot iesaukt jauniešus no 18 līdz 23 gadiem, piektdien preses konferencē paziņojis Lietuvas aizsardzības ministrs Raimunds Karoblis un Bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Jons Vītauts Žuks.

  Šobrīd likums paredz karadienestā iesaukt jauniešus vecumā no 19 līdz 26 gadiem ieskaitot, bet vienlaikus pieņemt dienestā brīvprātīgos vecumā no 18 līdz 38 gadiem.

  Ministrs arī norādījis, ka jaunieši no 18 gadu vecuma tiktu iesaukti ar noteikumu, ka viņi ir pabeiguši vidusskolu.

  Pēc viņa teiktā, šo grozījumu mērķis būtu nodrošināt, lai dienests "pēc iespējas mazāk traucētu civilo dzīvi, piemēram, tiem jauniešiem, kuri jau izveidojuši ģimenes, iekārtojušies darbā, sākuši uzņēmējdarbību, biežāk arī izbrauc uz ārzemēm".

  Pašlaik jaunieši vecumā no 23 līdz 26 gadiem veido ne vairāk par piekto daļu no iesaucamo kopskaita. Kā liecina Aizsardzības ministrijas un Bruņoto spēku aplēses, iecerētie grozījumi potenciālo iesaucamo skaitu samazinātu no aptuveni 90 000 līdz 60 000.

  Ministrijas izstrādātajos Karadienesta likuma grozījumos paredzēts arī mainīt Bruņoto spēku rezervju struktūru, bet veicināšanas pabalstus maksāt tikai tiem iesauktajiem, kas saņem pozitīvu vērtējumu.

  Ja Seims šos grozījumus apstiprinās, tie stāsies spēkā no nākamā gada sākuma.

  • Publicēta: 14.09.2018 13:15
  • LETA
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.