Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Rinkēvičs: Gaidāmajā NATO samitā jāstrādā pie Baltijas valstu reģiona aizsardzības spēju stiprināšanas jūrā un gaisā
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:

  Rinkēvičs: Gaidāmajā NATO samitā jāstrādā pie Baltijas valstu reģiona aizsardzības spēju stiprināšanas jūrā un gaisā

  Rīga, 9.okt., LETA. Gaidāmajā NATO samitā būtu jāpievēršas Baltijas valstu reģiona aizsardzības spēju stiprināšanas jautājumiem jūrā un gaisā, piedaloties Centrāleiropas un Austrumeiropas valstu ārlietu ministru sanāksmē jeb tā dēvētājā "Bukarestes 9 formātā" Varšavā sacīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V).

  Ministrs sarunā ar aģentūru LETA skaidroja, ka sanāksmē tika pārrunāta gatavošanās NATO samitam Briselē, kas notiks 2018. gada vasarā, un secināts, ka valda liela vienprātība par to, ko valstis vēlas redzēt no nākamā NATO dalībvalstu samita. Viņš uzsvēra, ka vēlamais rezultāts būtu NATO klātbūtnes nostiprināšana gan Baltijas, gan Melnās jūras reģionā, stiprinot gan gaisa aizsardzību, gan jūras aizsardzību.

  Rinkēvičs sanāksmes laikā uzsvēris, ka kolektīvajai aizsardzībai un turpmākai alianses pielāgošanās šā brīža situācijai jābūt centrālajam diskusiju elementam gaidāmajā NATO samitā 2018.gadā. Viņaprāt, ir būtiski turpināt Velsas un Varšavas samita lēmumu ieviešanu, attīstot kolektīvās aizsardzības spējas ar jūras un gaisa komponentēm Baltijas valstu reģionā. "Tāpat mums ir svarīgi, lai Gruzija un Ukraina paliek NATO dienaskārtībā, tāpēc atbalstām iespējami augstu pārstāvības līmenī samitā. Vienlīdz svarīga ir arī Zviedrijas un Somijas dalība NATO dienaskārtībā," uzsvēra Rinkēvičs.

  "Sanāksmes laikā pārrunājām arī Eiropas Savienības (ES) aizsardzības spēju stiprināšanu un gaidāmo ES valstu vadītāju samitu oktobrī, kur, visticamāk, tiks lemts par padziļinātas un paplašinātas sadarbības iespējām aizsardzībā," teica ministrs, piebilstot, ka apspriesti arī reģionāli jautājumi, situācija Ukrainā un tas, kādā veidā tiek stiprināts ES un NATO atbalsts gan Austrumu, gan Dienvidu kaimiņiem.

  Sanāksmē tika pārrunātas nesenās Krievijas un Baltkrievijas militārās mācības "Zapad 2017", kas norāda uz kopēju Krievijas militāro spēju pieaugumu un to koncentrēšanu Baltijas valstu un Polijas robežu tuvumā, norādīja Ārlietu ministrijā (ĀM) Ministrs pozitīvi novērtēja līdzšinējo sadarbības drošības un aizsardzības jomā intensificēšanos NATO un ES līmenī, taču būtu jāraugās, lai tiek papildinātas, nevis dublētas NATO funkcijas un spējas.

  Ministrijā atgādināja, ka "Bukarestes 9 formāta" valstis - Bulgārija, Čehija, Igaunija, Latvija, Lietuva, Polija, Rumānija, Slovākija un Ungārija - uztur regulāru dialogu drošības jautājumos dažādos līmeņos. Iepriekšējā sanāksme ārlietu ministru formātā notika 2016. gada novembrī Bukarestē, Rumānijā.

  • Publicēta: 09.10.2017 18:24
  • Rihards Plūme, LETA
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.