Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Lietuvas karavīru ēdienkarte kļūs daudzveidīgāka
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:

  Lietuvas karavīru ēdienkarte kļūs daudzveidīgāka

  Viļņa, 11.maijs, LETA--BNS. Lietuvas Bruņoto spēku karavīru ēdienkarte, sākot no šā mēneša, kļuvusi daudzveidīgāka, ceturtdien paziņojusi Aizsardzības ministrija.

  Turpmāk viņiem galdā tiks likts vairāk svaigu dārzeņu, salātu un augļu un arī ēdienu izvēle kopumā būs krietni plašāka - stacionārajā karavīru ēdnīcā būs iespēja nobaudīt zviedru frikadeles ar mērci, asās paprikas sautējumu, lazanju ar biezpiena un spinātu pildījumu, vārītus makaronus ar Boloņas mērci, biezpienu ar zaļumiem vai dārzeņiem, hamburgerus un daudz citu ēdienu, kādi karavīriem līdz šim netika gatavoti, pastāstījusi Lietuvas Bruņoto spēku Loģistikas pārvaldes vienību apkalpošanas dienesta pārstāve Oļa Dūdaite.

  Ministrija atzīst, ka sabiedroto valstu karavīru ēdienkartē lielākā daļa šo ēdienu atrodama jau sen.

  Veidojot jaunos karavīriem paredzētās pārtikas sarakstus, ņemti vērā ne tikai uztura speciālistu ieteikumi, bet arī pašu karavīru vēlmes. Lai izpētītu viņu ēšanas paradumus, speciālisti veikuši aptauju un noskaidrojuši, ko karavīri savā galdā negribētu redzēt un ko ēstu labprāt. Saskaņā ar šīs aptaujas rezultātiem no viņu ēdienkartēm pazudīs aknas, siļķes, bietes, kā arī ēdieni, kuros atrodamas rozīnes.

  Brokastīs karavīriem būs iespēja izvēlēties no plašāka ēdienu klāsta, tiks piedāvāti arī dažādi dārzeņi vai konservēti augļi, sulas, kafija vai tēja. Ēdienu piedāvājums katru dienu būs citāds.

  Jaunās ēdienkartes izstrādātas, pieaugot summai, kas atvēlēta karavīru ēdināšanai - kopš maija tā palielināta no sešiem līdz astoņiem eiro dienā jeb tikpat, cik paredzēts sabiedroto valstu karavīru uzturam Lietuvā.

  • Publicēta: 11.05.2017 20:09
  • LETA, BNS
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.