Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Lietuva decembra vidū saņems pirmās bruņumašīnas "Boxer"
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:

  Lietuva decembra vidū saņems pirmās bruņumašīnas "Boxer"

  Viļņa, 4.dec., LETA--BNS. Lietuva decembra vidū saņems pirmās divas no 88 bruņumašīnām "Boxer", ko tā iepērk no Vācijas, ziņu aģentūrai BNS pastāstījis Lietuvas Bruņoto spēku Stratēģiskās komunikācijas departamenta pārstāvis kapteinis Gintauts Ciunis.

  Paredzēts, ka šomēnes Lietuva saņems mācību bruņumašīnas, kurām nebūs uzmontēti kaujas torņi.

  Nākamajam "Boxer" sūtījumam būtu jāpienāk 2019.gadā, bet visas bruņumašīnas jāpiegādā līdz 2021.gadam. Ar tām tiks apgādāti divi Lietuvas armijas Sauszemes spēku bataljoni Alītā un Ruklā, kas veido armijas ātrās reaģēšanas spēku pamatus.

  Lielākā daļa no iepirktajām "Boxer" būs kājnieku kaujas mašīnas ar 30 milimetru kalibra kaujas torni, ko ražo Izraēlas kompānija "Rafael".

  Jau ziņots, ka līgums par 88 bruņumašīnu "Boxer" iegādi 386 miljonu eiro vērtībā tika parakstīts pērn augustā.

  Kā izteicies Ciunis, Lietuvas Bruņotajiem spēkiem nav ziņu, kādu daļu naudas saņems Vācijas konsorcijs "Artec" un kādu - Izraēlas kompānija.

  • Publicēta: 04.12.2017 19:36
  • LETA
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.