Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Ādažu bāzē atklātajā divīzijas štābā "Ziemeļi" varētu iesaistīties vēl četras NATO valstis
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Tēmas - Defence Matters LAT - Ziņas

  Ādažu bāzē atklātajā divīzijas štābā "Ziemeļi" varētu iesaistīties vēl četras NATO valstis

  Rīga, 13.marts, LETA. Ādažu bāzē atklātajā daudznacionālajā divīzijas štābā "Ziemeļi" varētu iesaistīties vēl četras valstis, šodien Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā pastāstīja aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP).

  Viņš norādīja, ka štābs pilnībā savu operacionālo gatavību varētu sasniegt 2021.gadā.

  Patlaban štābā iesaistītas trīs nācijas - Latvija, Dānija un Igaunija. "Patlaban notiek darbs, lai štābā būtu pārstāvēti arī citi Latvijas sabiedrotie - Kanāda, ASV, Vācija. Tāpat dalībai štābā uzrunāta arī Polija," skaidroja Pabriks.

  "Ja štābā iesaistās citas NATO valstis, mums nav pretenziju. Durvis ir atvērtas," piebilda ministrs.

  Jau ziņots, ka 8.martā Latvijas, Dānijas un Igaunijas aizsardzības ministri Ādažu bāzē atklāja daudznacionālo divīzijas štābu "Ziemeļi", uzsverot, ka tas kalpos Baltijas reģiona un NATO kopējās drošības stiprināšanā.

  Štāba izveides mērķis ir uzlabot Baltijas valstu aizsardzību un stiprināt NATO kolektīvo atturēšanu un aizsardzību, nodrošinot komandvadības elementu Baltijas reģionā. Štāba uzdevumi būs aizsardzības plānošana, militāro mācību un aktivitāšu organizēšana un īstenošana, lai palielinātu iesaistīto valstu savstarpējo savietojamību un spēju kopīgi veikt aizsardzības uzdevumus.

  Daudznacionālais divīzijas štābs "Ziemeļi" būs efektīvs, militāri spējīgs štābs, kas nodrošinās vienotu komandvadību un būs gatavs komandēt divīzijas lieluma vienību, tostarp štāba ietvarvalstu bruņoto spēku vienības un Baltijas valstīs izvietotās NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas, skaidro Aizsardzības ministrijā. Sākotnēji divīzijas štābā dienesta pienākumus veiks virsnieki no ietvarvalstīm - Dānijas, Latvijas, Igaunijas.

  Latvija divīzijas štāba darbībai nodrošinās virsniekus un administratīvo personālu štāba uzdevuma veikšanai, kā arī nepieciešamo infrastruktūru Ādažu bāzē.

  Divīzijas štāba izveide Latvijā apliecina Latvijas ieguldījumu valsts aizsardzības stiprināšanā, vienlaikus demonstrējot vēlmi un spēju arvien vairāk iesaistīties kolektīvās aizsardzības stiprināšanā un militāri efektīvu risinājumu veidošanā, kas ilgtermiņā palielina NATO gatavību un spēju aizsargāt savas dalībvalstis, iepriekš norādīja Aizsardzības ministrijā.

  • Publicēta: 13.03.2019 15:07
  • Gatis Kristovskis, LETA
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.