Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Laikraksts: Spānijas iznīcinātājs raķeti Igaunijas gaisa telpā nejauši izšāvis pilota kļūdas dēļ
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Tēmas - Defence Matters LAT - Ziņas

  Laikraksts: Spānijas iznīcinātājs raķeti Igaunijas gaisa telpā nejauši izšāvis pilota kļūdas dēļ

  Rīga, 10.sept., LETA. Incidents, kurā Spānijas iznīcinātājs pagājušajā mēnesī izšāva raķeti Igaunijas gaisa telpā, noticis pilota kļūdas dēļ, atsaucoties uz neoficiāliem avotiem, ziņo Spānijas laikraksts "El Pais".

  Tas vēsta, ka, pēc informēto avotu teiktā, lai gan izmeklēšanā secinājumi vēl nav oficiāli izdarīti, tiek uzskatīts, ka notikušajā vainojama pilota kļūda.

  Avots, kas vēlējies palikt anonīms, piebildis, ka šādi gadījumi ir ļoti reti.

  Jau vēstīts, ka Baltijas valstu gaisa telpas patrulēšanas misijā iesaistītais Spānijas iznīcinātājs "Eurofighter" 7.augustā mācību lidojuma laikā virs Igaunijas teritorijas nejauši izšāva "gaiss-gaiss" tipa raķeti AMRAAM. Incidents notika virs Igaunijas dienvidrietumiem pie Otepē gaisa telpā, kas paredzēta mācībām. Dienu vēlāk Igaunijas militārpersonas paziņoja, ka raķete, visticamāk, nokritusi purvainā un neapdzīvotā vietā Endlas dabas rezervātā valsts vidienē. Raķete joprojām nav atrasta un tās aktīvie meklējumi ir pārtraukti.

  • Publicēta: 10.09.2018 08:24
  • LETA
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.