Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Vācija pieprasa Krievijai atklātību par "Zapad-2017"
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:

  Vācija pieprasa Krievijai atklātību par "Zapad-2017"

  Berlīne, 8.sept., LETA--DPA. Vācija piektdien Maskavai pieprasīja atklātību par nākamnedēļ paredzētajām Krievijas un Baltkrievijas militārajām mācībām "Zapad-2017".

  Vācijas Aizsardzības ministrijas pārstāvis aicināja Krieviju piešķirt novērotāja statusu "ne tikai Vācijai, bet arī NATO un arī visām valstīm, kuras ir tieši skartas", kā arī rīkot mācības ar augstu atklātības līmeni.

  Kā ziņots, Maskava pavēstījusi, ka šajās mācībās piedalīsies tikai 12 700 karavīri, tikmēr NATO amatpersonas uzskata, ka šis skaitlis mākslīgi pazemināts, sadalot mācības vairākās daļās, lai izvairītos no pienākuma uzaicināt uz tām starptautiskos novērotājus.

  Vācijas aizsardzības ministre Urzula fon der Leiena paziņojusi, ka mācībās varētu piedalīties pat 100 000 karavīru.

  "Zapad" mācībās 2013.gadā atbilstoši Krievijas sniegtajai informācijai piedalījās 12 900 karavīru. Rietumu militārie eksperti tomēr uzskatīja, ka mācību dalībnieku bija vismaz 70 000.

  Krievijas un Baltkrievijas militāro mācību "Zapad" aktīvā fāze norisināsies no 14.septembra līdz 20.septembrim.

  • Publicēta: 08.09.2017 18:30
  • LETA, DPA
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.