Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Vācijas izlūkdienests uzskata krīzi mediju sektorā par labvēlīgu augsni viltus ziņām
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:

  Vācijas izlūkdienests uzskata krīzi mediju sektorā par labvēlīgu augsni viltus ziņām

  Berlīne, 14.maijs, LETA--DPA. Finansiālās grūtības, ar ko saskaras mediji, palīdz ārvalstu spēkiem graut demokrātijas, izplatot viltus ziņas, pirmdien brīdinājis Vācijas Federālā Konstitūcijas aizsardzības biroja (BfV) priekšnieks Hanss Georgs Māsens.

  Patērētājiem būtu jāvar paļauties, ka fakti ziņās ir pienācīgi pārbaudīti, taču šajos laikos, kad finansējums medijiem sarūk, tā ir problēma, norādīja Māsens.

  "Dezinformācija var būt veiksmīga tikai tad, jā tā netiek par tādu atzīta," BfV organizētajā simpozijā par hibrīdajiem draudiem un cīņu ar tiem sacīja Māsens.

  ES drošības komisārs Džūlians Kings norādīja, ka "Facebook", Tviterim un citiem sociālajiem medijiem ir pienākums norādīt lietotājiem, kas izplata konkrēto informāciju, lai gan no tiem netiek gaidīta cenzūra. Sevišķi, viņš sacīja, lietotājiem jāzina, vai par saturu tiek maksāts un vai to ievietojuši cilvēki vai roboti.

  Lielbritānijas izlūkdienesta MI5 vadītājs Endrū Pārkers simpozijā kritizēja Krieviju, norādot uz tās radītajiem hibrīdajiem draudiem, kuros apvienota manipulācija ar medijiem, dezinformācija sociālajos medijos, spiegošana, kiberuzbrukumi un militārais spēks.

  Māsens iepriekš pirmdien intervijā radiostacijai "rbb" paziņoja, ka Vācijas infrastruktūra pakļauta kiberuzbrukumam no ārvalstu aģentu puses.

  Mērķis bija implantēt kaitīgu programmu svarīgākajās infrastruktūras datorsistēmās, lai gatavotos sabotāžas uzbrukumam gadījumā, ja rastos tāda vajadzība.

  Māsens sacīja, ka tas pats aģents, kas 2015.gada beigās veica kiberuzbrukumu Ukrainas spēkstacijai, arī nesekmīgi mēģināja veikt vienlaicīgu kiberuzbrukumu Vācijas infrastruktūrai. Tolaik Berlīne turēja aizdomās Krieviju.

  BfV priekšnieks apgalvoja, ka Vācija apzinās draudus infrastruktūrai un ir gatava tiem, bet piebilda, ka Vācijā ir daudz mērķu, jo teju viss ir pieslēgts internetam.

  • Publicēta: 14.05.2018 22:36
  • LETA, DPA
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.