Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Rinkēvičs: Aizvadītais gads transatlantiskajās attiecībās drošības jomā vērtējams kā teicams
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:

  Rinkēvičs: Aizvadītais gads transatlantiskajās attiecībās drošības jomā vērtējams kā teicams

  Rīga, 12.janv., LETA. Aizvadītais gads transatlantiskajās attiecībās drošības jomā vērtējams kā teicams, starptautiskā ārlietu un drošības politikas ekspertu sanāksmē "Sniega tikšanās" Traķos, Lietuvā, sacīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V).

  Kā aģentūru LETA informēja Ārlietu ministrijā (ĀM), ministrs sanāksmē uzstājās diskusijā par transatlantiskajām attiecībām. Rinkēvičs uzsvēra, ka aizvadītais gads transatlantiskajās attiecībās drošības jomā vērtējams kā teicams un pauda gandarījumu, ka ASV turpina pildīt apņemšanās NATO kontekstā. Vienlaikus viņš atgādināja, ka arī Latvija pilda savu apņemšanos, veltot 2% no IKP aizsardzības izdevumiem, kas ļauj stiprināt pašu aizsardzības spējas un sniedz atbalstu sabiedrotajiem.

  Diskusijas laikā Rinkēvičs akcentēja, ka ir būtiski turpināt ciešu un aktīvu Eiropas Savienības (ES) un ASV dialogu. Transatlantiskajai saiknei joprojām ir nozīmīga loma Eiropas drošībā un aizsardzībā, norādīja ministrs. Ministrs vērsa klātesošo uzmanību arī uz ietekmi transatlantiskajās attiecībās, ko var radīt Lielbritānijas izstāšanās no ES un jaunu attiecību veidošana drošības un aizsardzības jomā.

  "Lielbritānija vienmēr bijusi nozīmīgs sabiedrotais un partneris, un arī pēc Lielbritānijas izstāšanās no ES mūsu interesēs ir veidot ciešas attiecības ar Lielbritāniju ārlietās un drošības politikā," teica Rinkēvičs.

  • Publicēta: 12.01.2018 13:17
  • Rihards Plūme, LETA
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.