Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Igaunijas aizsardzības ministrs: Krievija vēlas piespiest NATO atstāt Baltijas jūru
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:

  Igaunijas aizsardzības ministrs: Krievija vēlas piespiest NATO atstāt Baltijas jūru

  Tallina, 10.maijs, LETA--BNS. Krievija ar agresīvu uzvedību ūdeņos mēģina piespiest NATO atstāt Baltijas jūru, intervijā Somijas laikrakstam "Helsingin Sanomat" sacījis Igaunijas aizsardzības ministrs Jiri Luiks.

  "Krievijas karakuģi acīmredzami mēģina piespiest NATO pamest Baltijas jūru," ceturtdien publicētajā intervijā norādījis Luiks.

  Ministrs sacīja, ka Krievijas karakuģi NATO kuģiem seko vai aizšķērso ceļu nelielā attālumā, bet Krievijas militārās lidmašīnas veic manevrus virs NATO kuģiem nelielā augstumā.

  "Tas notiek starptautiskajos ūdeņos," sacīja ministrs, piebilstot, ka tā ir labas jūrniecības prakses pārkāpšana.

  Ministrs atklāja, ka Krievijas kuģi šādi lielākoties izturas pret ASV kuģiem, taču arī pret citu alianses valstu kuģiem.

  Luiks arī norādīja uz Krievijas bruņojuma izvietošanu Baltijas jūras reģionā un taktisko raķešu kompleksu "Iskander" un raķešu sistēmu "S-400" izvietošanu Kaļiņingradas apgabalā.

  Ministrs sacīja, ka Krievija gatavojas dislocēt Baltijas jūras reģionā vēl daudz militārā aprīkojuma, kas liecina par tās agresivitāti.

  "Krievija ir attīstījusi augsta līmeņa sistēmu karavīru pārvietošanai, kas nozīmē, ka vienības, kas šodien ir pie Ukrainas robežas, rīt var būt pie Baltijas valstu robežas," norādīja Luiks.

  • Publicēta: 10.05.2018 14:29
  • LETA, BNS
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.