Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Lietuvas valdība apstiprina Pabrades poligona paplašināšanas plānu
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Tēmas - Defence Matters LAT - Ziņas

  Lietuvas valdība apstiprina Pabrades poligona paplašināšanas plānu

  Viļņa, 9.janv., LETA--BNS. Lietuvas valdība trešdien apstiprināja Bruņoto spēku Pabrades poligona paplašināšanas plānu.

  Poligonu, kas atrodas Švenčoņu rajonā, netālu no Viļņas, plānots paplašināt divkārt - no pašreizējiem 8486 hektāriem līdz 17 514 hektāriem.

  Jau ziņots, ka miljonu eiro Pabrades poligona infrastruktūras modernizēšanā investēs Vācija. Šie līdzekļi tiks ieguldīti mobilo mērķu pacēlājiekārtās, kas būs paredzētas tanku un bruņutehnikas kaujas šaušanas mācībām manevru laikā.

  Vācija vada Lietuvā dislocēto NATO starptautisko bataljonu un ir viena no galvenajām Lietuvas partnerēm aizsardzības jomā. Lietuva no Vācijas pērk bruņojumu un militāro tehniku, tai skaitā kājnieku kaujas mašīnas un haubices. Vācija piedalās arī NATO Baltijas valstu gaisa telpas patrulēšanas misijā, un šīs valsts virsnieki dienē alianses spēku integrācijas štābā Viļņā.

  Līdz 2021.gadam Pabrades poligonu paredzēts paplašināt, lai tajā varētu trenēties brigādes lieluma vienība - vairāki tūkstoši karavīru. Patlaban Lietuvas poligonos var trenēties bataljona lieluma vienības - aptuveni 500 karavīru.

  • Publicēta: 09.01.2019 16:50
  • LETA, BNS
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.