Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs darba vizītē apmeklēs ASV un Kanādu
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:

  Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs darba vizītē apmeklēs ASV un Kanādu

  Rīga, 13.nov., LETA. Aizsardzības ministrijas (AM) valsts sekretārs Jānis Garisons no šodienas līdz 19.novembrim darba vizītē apmeklēs ASV un Kanādu, aģentūru LETA informēja AM Preses nodaļā.

  Vizītes ASV laikā Garisons piedalīsies ASV Vācijas Maršala fonda organizētajā Baltijas valstu un ASV ekspertu diskusijā par transatlantisko drošību, kā arī tiksies ar ASV Potomakas fonda vadību, lai pārrunātu Baltijas reģiona drošības situāciju.

  Tāpat Garisons tiksies ar ASV kongresmeņiem un politiķiem, lai pārrunātu reģionālās drošības aktualitātes un izaicinājumus, Latvijas un ASV divpusējo sadarbību aizsardzības jomā, kā arī pateiktos par ASV ieguldījumu Baltijas reģiona drošības stiprināšanā.

  Sadarbība ar ASV ir viena no Latvijas aizsardzības politikas divpusējo attiecību prioritātēm.

  Demonstrējot ASV klātbūtni reģionā, novembrī Latvijā ieradās vairāk nekā 60 ASV bruņoto spēku karavīru un pieci helikopteri "Black Hawk", lai piedalītos ASV operācijā "Atlantic Resolve" un stiprinātu reģionālo drošību.

  Savukārt no 16. novembra līdz 19. novembrim Garisons uzturēsies Kanādā, lai piedalītos Halifaksas drošības forumā, kas jau devīto gadu pulcēs vairāk nekā 300 ekspertu, kuri diskutēs par aktuālajiem globālās drošības jautājumiem, veicinot un stiprinot stratēģisko sadarbību starp demokrātiskām valstīm.

  Vizītē Garisons piedalīsies arī Kanādas NATO Asociācijas un Kanādas Karaliskā militārā institūta rīkotā diskusijā par Baltijas reģiona drošības izaicinājumiem.

  Tāpat Garisons tiksies ar latviešu diasporu Kanādā un piedalīsies Latvijas proklamēšanas 99. gadadienai veltītajā svinīgajā pasākumā, lai valsts svētkos sveiktu Kanādā dzīvojošos Latvijas diasporas pārstāvjus.

  Jau ziņots, ka pērn NATO samitā Varšavā NATO valstu un valdību vadītāji apstiprināja vienošanos par daudznacionālo bataljona līmeņa kaujas grupu izvietošanu Baltijas valstīs un Polijā. NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupu vada Kanāda, un to veido vairāk nekā 1000 karavīru no Albānijas, Itālijas, Kanādas, Polijas, Slovēnijas un Spānijas. Kaujas grupas izveides un izvietošanas mērķis ir veicināt NATO īstenoto atturēšanu un stiprināt alianses aizsardzību.

  • Publicēta: 13.11.2017 01:08
  • Gatis Kristovskis, LETA
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.