Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Gubernators: Guama "labi sagatavota" Ziemeļkorejas draudiem
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:

  Gubernators: Guama "labi sagatavota" Ziemeļkorejas draudiem

  Aganja, 10.aug., LETA--AFP. ASV Klusā okeāna teritorija Guama ir "labi sagatavota" tam, lai tiktu galā ar Ziemeļkorejas raķešu uzbrukuma draudiem, ceturtdien atzina Guamas gubernators Edijs Kalvo.

  Kopš ASV Guamā izvietoja savus militāros objektus, sala ir pieradusi, ka tiek uzskatīta par mērķi, viņš norādīja.

  "Mums ir jāsaprot, ka pat scenārijā miljons pret vienu mums ir jābūt gataviem, ņemot vērā, ka Guama tāda ir jau desmitgadēm ilgi - amerikāņu teritorija ar stratēģiskiem militāriem objektiem ļoti dinamiskā reģionā," skaidroja Kalvo.

  "Mēs esam gatavi jebkurai varbūtībai, pat vairāk nekā jebkura cita amerikāņu kopiena," uzsvēra gubernators.

  ASV spēku bruņojumā Guamā ir arī modernā bruņojuma sistēma THAAD, kas var iznīcināt tuvā un vidējā darbības rādiusa raķetes lidojuma pēdējā posmā.

  "Mūsu infrastruktūra (..) ir labi sagatavota, lai veiktu koordināciju pirms un pēc notikuma," sacīja Kalvo.

  Ziemeļkoreja nopietni apsver iespēju raidīt savas ballistiskās raķetes uz ASV Klusā okeāna teritoriju Guamu, kurā atrodas Savienoto Valstu bruņoto spēku bāzes, trešdien paziņoja Ziemeļkorejas oficiālā ziņu aģentūra KCNA.

  Ziemeļkorejas draudi izskanēja tikai pāris stundu pēc tam, kad Phenjanu par tās raķešu programmu bija brīdinājis ASV prezidents Donalds Tramps.

  ANO Drošības padome sestdien vienbalsīgi pieņēma rezolūciju, kas nosaka stingrākas sankcijas pret Ziemeļkoreju tās kodolprogrammas un raķešu izmēģinājumu dēļ, un iecerēts, ka šīs sankcijas Ziemeļkorejas eksporta ieņēmumus samazinās par trešo daļu.

  Rezolūcijā noteikts pilnīgs aizliegums no Ziemeļkorejas importēt ogles, dzelzi un dzelzs rūdu, svinu un svina rūdu, kā arī zivis un citus jūras produktus, Īstenojot šo embargo, Ziemeļkorejas eksporta ieņēmumi, kas pašlaik ir trīs miljardi ASV dolāru gadā, samazināsies par vienu miljardu dolāru gadā.

  Ziemeļkoreja pirmdien nosodīja jaunākās ANO sankcijas, vienlaikus uzsverot, ka nebūs nekādu sarunu par kodolieročiem, kamēr to apdraudēs ASV.

  • Publicēta: 10.08.2017 12:51
  • LETA, AFP
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.