Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Nākamnedēļ norisināsies publiskā diskusija "Sadarbības vīzijas: Adrijas-Baltijas-Melnā jūra"
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:

  Nākamnedēļ norisināsies publiskā diskusija "Sadarbības vīzijas: Adrijas-Baltijas-Melnā jūra"

  Rīga, 12.okt., LETA.16.oktobrī no plkst.13 līdz plkst.14.30 Eiropas Savienības (ES) mājā norisināsies trīs jūru iniciatīvas projekta ziņojuma prezentācija un publiskā diskusija "Sadarbības vīzijas: Adrijas-Baltijas-Melnā jūra", aģentūru LETA informēja Latvijas Ārpolitikas institūtā (LĀI).

  Trīs jūru iniciatīvas projekta mērķis ir veicināt un attīstīt ekonomisko sadarbību starp Centrāleiropas un Austrumeiropas valstīm, primāri uzsvaru liekot uz Adrijas, Baltijas un Melnās jūras reģionu attīstības perspektīvām, skaidroja LĀI. Publikācijas autori, izejot no atbilstoša vēsturiskā un ģeogrāfiskā konteksta, identificē svarīgākos nākotnes attīstības aspektus.

  Lai arī šobrīd galvenās sadarbības jomas projekta dalībvalstīm - Igaunijai, Latvijai, Lietuvai, Austrijai, Bulgārijai, Horvātijai, Rumānijai un Slovēnijai - ir transports, enerģētika un digitalizācija, iniciatīva apliecina, ka pārrobežu sadarbība starp ziemeļu un dienvidu valstīm ir iespējama arī plašākā nozīmē, tā apliecina, ka šāda veida sadarbība ir tieši vērsta arī uz NATO un ES attiecību nostiprināšanu, norāda LĀI.

  No iniciatīvas viedokļa, neskatoties uz dažādo izaicinājumu plosīto ES, Centrāleiropas un Austrumeiropas valstīm ir jākļūst par spēka avotu plašākai Eiropas kopienai. Tomēr līdz tam projekta dalībvalstīm ir jākoncentrējas uz saskaņotas situācijas veidošanu ES, izmantojot gan padziļinātu iekšējo integrāciju, gan līdzsvarotu reģionālo attīstību, norādīja LĀI.

  Par dažādajiem attīstības virzieniem, to scenārijiem un iesaistīto valstu prioritātēm diskutēs eksperti no Polijas, Rumānijas un Latvijas Ārlietu ministrijām, bet diskusiju vadīs LĀI direktors Andris Sprūds. Uzrunā piedalīsies Polijas vēstniece Latvijā, Eva Dembska un Austrumu studiju institūta programmu direktore Kinga Redlovska.

  Pasākumu rīko LĀI sadarbībā ar Austrumu studiju institūta nodibinājumu un Polijas vēstniecības Rīgā atbalstu.

  • Publicēta: 12.10.2017 13:12
  • Rihards Plūme, LETA
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.