Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

ASV aizsardzības ministrs min Baltijas valstu aizsardzības budžetu kāpinājumu kā paraugu citām NATO valstīm
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:

  ASV aizsardzības ministrs min Baltijas valstu aizsardzības budžetu kāpinājumu kā paraugu citām NATO valstīm

  Viļņa, 10.maijs, LETA--BNS. ASV aizsardzības ministrs Džeimss Matiss trešdien minējis Baltijas valstis kā paraugu visām NATO dalībvalstīm aizsardzības budžetu palielināšanas ziņā.

  "Šīs valstis ar savu aizsardzības izdevumu trajektoriju ir atdarināšanas cienīgs paraugs," viņš sacījis žurnālistiem, kopā ar Baltijas valstu aizsardzības ministriem apmeklējot Lietuvā izvietotos ASV un citu NATO dalībvalstu karavīrus Pabradē. "Tas ir apsveicami. Amerikāņu tautu priecē šie [Baltijas valstu] darbi, un mums nerodas nekādas šaubas par to izraudzīto virzienu. Visā pilnībā esam ar jums."

  Igaunija šobrīd ir viena no piecām alianses valstīm, kuras aizsardzībai atvēl NATO ieteiktos 2% iekšzemes kopprodukta (IKP), bet Lietuva un Latvija šo līmeni paredzējušas sasniegt nākamgad.

  Kā uzsvēris Matiss, ir svarīgi, lai NATO būtu vienota, reaģējot uz drošības apdraudējumiem, tai skaitā Krievijas un Baltkrievijas šoruden plānotajām vērienīgajām militārajām mācībām "Zapad-2017".

  Pēc viņa teiktā, NATO daudznacionālo kaujas grupu dislocēšana Baltijas valstīs un Polijā liecina, ka alianses valstu karavīri ir gatavi cīnīties kopā, ja tas būtu nepieciešams.

  "Runājot par savstarpējo partnerību, NATO ir nedalāma," uzsvēris ASV aizsardzības ministrs.

  • Publicēta: 10.05.2017 16:41
  • LETA
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.