Vārds:
Parole:
Viesa pieeja

Komentārs redaktoram

Rinkēvičs: Gaidāmajā NATO samitā jāturpina darbs pie alianses klātbūtnes Baltijas valstīs nodrošināšanas
Jūsu vārds:
E-pasts:
Komentārs:
Drošības kods:
Lai nomainītu drošības kodu, spied uz tā
Ievadi kodu šeit:
  Tēmas - Defence Matters LAT - Ziņas

  Rinkēvičs: Gaidāmajā NATO samitā jāturpina darbs pie alianses klātbūtnes Baltijas valstīs nodrošināšanas

  Rīga, 5.apr., LETA. Šovasar Briselē gaidāmajā NATO samitā nepieciešams turpināt darbu pie alianses klātbūtnes Baltijas valstīs nodrošināšanas, tiekoties ar NATO spēku virspavēlnieku Eiropā ģenerāli Kērtisu Skaparoti, sacīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V).

  Kā aģentūru LETA informēja Ārlietu ministrijā, puses pārrunāja gatavošanos NATO samitam jūlijā Briselē. Ministrs uzsvēra, ka alianse ir daudz paveikusi NATO klātbūtnes Baltijas valstīs nodrošināšanā un gaidāmajā samitā darbs ir jāturpina. Amatpersonas arī pārrunāja NATO kaujas grupas izvietošanu Latvijā un iespējamos turpmākos kolektīvās aizsardzības pasākumus.

  Skaparoti īpaši izcēla Latvijas īsā laikā paveikto progresu, nodrošinot NATO kaujas grupas uzņemšanu. "NATO valstu bataljonu esat ļoti veiksmīgi iekļāvuši savu spēkā sastāvā," uzsvēra ģenerālis.

  Ministrs apstiprināja Latvijas atbalstu NATO modernizācijas procesam, lai attīstītu spējas reaģēt uz aktuālajiem drošības izaicinājumiem pasaulē. Īpaši tika izcelta NATO komandstruktūras pielāgošana, militārā mobilitāte un NATO aizsardzības plānošana.

  Vienlaikus Rinkēvičs un NATO komandieris atzīmēja, ka tikšanās notiek zīmīgā laikā, jo šajās dienās aprit 69 gadi kopš alianses nodibināšanas un 14 gadi kopš Latvijas iestāšanās NATO.

  ASV ģenerālis ir NATO militāro spēku virspavēlnieks Eiropā kopš 2016.gada maija. Vienlaikus viņš ir arī ASV militāro spēku Eiropā komandieris un iepriekšējo reizi vizītē Latviju apmeklēja 2017.gada martā.

  • Publicēta: 05.04.2018 17:26
  • Rihards Plūme, LETA
  •  
  • © Bez aģentūras LETA rakstiskas piekrišanas aizliegts šīs ziņas tekstu jebkādā veidā un apjomā pārpublicēt vai citādi izmantot masu saziņas līdzekļos vai interneta vietnēs. Pārkāpumu gadījumos tiesvedība norit atbilstoši Latvijas likumiem.